Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СПАСТИЧНОГО СИНДРОМУ У ХВОРИХ ІЗ ЗАСТАРІЛИМИ УСКЛАДНЕНИМИ ПОШКОДЖЕННЯМИ ХРЕБТА

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СПАСТИЧНОГО СИНДРОМУ У ХВОРИХ ІЗ ЗАСТАРІЛИМИ УСКЛАДНЕНИМИ ПОШКОДЖЕННЯМИ ХРЕБТА

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СПАСТИЧНОГО СИНДРОМУ У ХВОРИХ ІЗ ЗАСТАРІЛИМИ УСКЛАДНЕНИМИ ПОШКОДЖЕННЯМИ ХРЕБТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДЇЇ
БАРЧИНА Юрій Михайлович
УДК 616.711- 001.5: 616.832-001
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СПАСТИЧНОГО
СИНДРОМУ У ХВОРИХ ІЗ ЗАСТАРІЛИМИ
УСКЛАДНЕНИМИ ПОШКОДЖЕННЯМИ ХРЕБТА
14.01.21 – травматологія та ортопедія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті травматології та ортопедії АМН України, м. Київ, та в міській клінічній лікарні №4, м. Київ
Науковий керівник: доктор медичних наук,
Сташкевич Анатолій Трохимович,
Інститут травматології та ортопедії АМН України
головний науковий співробітник відділу хірургії хребта
з спінальним (нейрохірургічним) центром.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор, двічі Лауреат державної премії, заслужений діяч науки і техніки України,
Скляренко Євген Тимофійович, професор кафедри ортопедії та травматології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України.
членкор АМН України, доктор медичних наук, професор,
Цимбалюк Віталій Іванович, заступник директора Інституту
нейрохірургії імені академіка А.П. Ромоданова АМН України,
завідувач кафедри нейрохірургії Національного медичного
університету ім. О. О. Богомольця МОЗ України.
Провідна установа: науково-дослідний інститут травматології та
ортопедії Донецького державного медичного
університету ім. М.Горького МОЗ України.
Захист відбудеться “ “ __ 2006р. о__годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.606.01 при Інституті травматології та ортопедії АМН України за адресою: м. Київ, вул.Воровського,27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту травматології та ортопедії АМН України за адресою: 01601, м.Київ, вул.Воровського,27.
Автореферат розісланий “ “ ____________ 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Страфун С.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ускладнена травма хребта складає від 11 до 50 % всіх ушкоджень хребта. В структурі тяжкої хребетно-спинномозкової травми приблизно 75 – 80 % хворих проходять гострий період і залишаються жити (Поліщук М.Є, 1998; Фіщенко В.Я., 2004). З часом розвивається травматична хвороба спинного мозку, яка приводить до порушень функцій практично всіх життєзабезпечуючих систем організму хворого (дихальної, серцево-судинної, видільної, імунної, шлунково-кишкового тракту тощо), що є причиною скорочення життя (Фіщенко В.Я.1996; Берснев В.П. і спіавт.1998; Бублик Л.А., Цымбалюк В.И., 2001; Хвисюк М.І. і співавт.,2001; Ульрих Э.В. и соавт.,2002 ).
Одним із найбільш гнітючих ускладнень пізнього періоду травми хребта та спинного мозку є спастичні явища в паралізованих м’язах і гладкій мускулатурі тазових органів.
Складність і особливість спастичних явищ спінального генезу заключається в схильності їх до прогресування та формування складних порушень функції різних органів та систем людського організму, що значно обтяжує перебіг травматичної хвороби спинного мозку і утруднює відновне лікування (Сташкевич А.Т., 1997; Хилько В.А. и соавт.,1997; Беляев В.И., 2001; Поліщук М.Е. і спіавт.,2001).
В реабілітації спінальних хворих застосовуються заходи по лікуванню спастичних порушень м’язового тонусу, бо виникнення спастичних контрактур і частих тонічних судом значно ускладнює здійснення реабілітаційної терапії, засвоєння досвіду самостійного пересування та прийомів самообслуговування.
Існуючі на даний час методи лікування спастичних явищ широко різняться як за методикою застосування лікарських препаратів, так і хірургічними втручаннями. З іншого боку критична оцінка застосування різноманітних методів лікування спастичних проявів в плані низької ефективності зниження спастичних явищ як при внутрішньому прийомі лікарських препаратів, так і тих хірургічних методів, які викликають незворотні морфологічні зміни в спинному мозку та корінцях, дає право стверджувати, що на даний час проблема зниження чи ліквідації спастичних порушень ще далека до свого остаточного вирішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СПАСТИЧНОГО СИНДРОМУ У ХВОРИХ ІЗ ЗАСТАРІЛИМИ УСКЛАДНЕНИМИ ПОШКОДЖЕННЯМИ ХРЕБТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок