Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИШУКУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ТРАНСПОРТНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ПІШОХІДНИХ ЗОН У ЦЕНТРАХ МІСТ ІОРДАНІЇ (на прикладі міста Амман)

ВИШУКУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ТРАНСПОРТНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ПІШОХІДНИХ ЗОН У ЦЕНТРАХ МІСТ ІОРДАНІЇ (на прикладі міста Амман)

Назва:
ВИШУКУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ТРАНСПОРТНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ПІШОХІДНИХ ЗОН У ЦЕНТРАХ МІСТ ІОРДАНІЇ (на прикладі міста Амман)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
АЛ-ЗАІДІЕЕН СЛЕІМАН
УДК 711.4.01; 711.55:628К
ВИШУКУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ
ТРАНСПОРТНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ПІШОХІДНИХ ЗОН
У ЦЕНТРАХ МІСТ ІОРДАНІЇ
(на прикладі міста Амман)
05.23.20 – Містобудування та територіальне планування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
РЕЙЦЕН Євген Олександрович,
Київський національний університет
будівництва і архітектури,
доцент кафедри міського будівництва
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор ФІЛЬВАРОВ Генріх Йосипович, Інститут урбаністики Спілки урбаністів України, директор
кандидат технічних наук ШАПОВАЛОВ Едуард Володимирович, Державний інститут проектування міст ДІПРОМІСТО Державного Комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, головний інженер інженерно-планувального відділу
Провідна установа: Державний науково-дослідний і проектний інститут містобудування Державного Комітету будівництва, архітектури та житлової політики України, м. Київ
Захист відбудеться 20 жовтня 2000 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.09 в Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ–037, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 406.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-037, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий 20 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. П. ІСАЄВ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення пішохідних зон (ПЗ) як ефективного засобу регулювання руху транспорту і пішоходів для усунення конфліктних ситуацій одержало широке застосування у містобудівній практиці багатьох країн світу.
Класичними прикладами стали ПЗ Німеччини, Франції, Великої Британії, Іспанії, Канади, Болгарії, Угорщини, а також Росії, прибалтійських країн та країн Середньої Азії.
Україна пройшла шлях від створення окремих пішохідних вулиць (вул. Радянська у м. Миколаїв, 1973 р., вул. Дерібасівська в м. Одеса, 1985 р.) до системи таких вулиць чи площ (Сімферополь, Київ) і далі – до впровадження ПЗ (Львів, Ужгород).
Розвиток економіки Іорданії – середземноморської країни з конституційно-монархічною формою правління – здійснюється цілеспрямовано завдяки державним соціальним та економічним планам, що розраховані на 5–7 років. Ця обставина має особливо значення для інтенсифікації містобудівного розвитку держави, оскільки створює безпосередньо динамічні підстави розвитку міст. Частиною містобудівної діяльності є управління транспортною мережею країни і – як окремий випадок – управління розвитком ПЗ в центрах міст. Для цього є необхідною і нагальною розробка відповідних містобудівних нормативів і методичних документи, яких на теперішній час Іорданія позбавлена.
Пішохідні зони створюються у місцях, які багаті на історичні та архітектурні пам’ятки, на торговельних вулицях, у місцях розташування театрів, кінотеатрів, музеїв, сакральних закладів тощо. При цьому вирішуються питання їх комплексного благоустрою (озеленення, освітлення, дорожнє покриття, малі архітектурні форми); функціонально-планувальні питання, що пов’язані із розрахунком комунікаційних шляхів; транспортні проблеми – із розв’язанням питань організації руху транспорту і пішоходів та забезпеченням їх безпеки. Ці та інші проблеми носять універсальний характер, але їх розв’язання в кожній окремій країні, в кожному регіоні світу має свої планувальні і функціональні особливості. Іорданія не є виключенням.
З другого боку, при елімінації транспорту з ПЗ постає питання економічної доцільності введення ПЗ і визначення їх життєздатності. При цьому вважаємо за необхідне застосування моделюючих алгоритмів, які б дозволили порівнювати між собою різні варіанти ПЗ і моделювати ситуацію на майбутнє.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВИШУКУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ТРАНСПОРТНО-ПЛАНУВАЛЬНИХ РІШЕНЬ ПІШОХІДНИХ ЗОН У ЦЕНТРАХ МІСТ ІОРДАНІЇ (на прикладі міста Амман)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок