Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розрахунковий метод оцінювання довговічності при динамічній повзучості оболонкових елементів конструкцій

Розрахунковий метод оцінювання довговічності при динамічній повзучості оболонкових елементів конструкцій

Назва:
Розрахунковий метод оцінювання довговічності при динамічній повзучості оболонкових елементів конструкцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Замула Олексій Олександрович
УДК 539.3
Розрахунковий метод оцінювання довговічності
при динамічній повзучості
оболонкових елементів конструкцій
Спеціальність 05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
Морачковський Олег Костянтинович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, м. Харків,
завідувач кафедри теоретичної механіки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Зайцев Борис Пилипович,
Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків,
старший науковий співробітник відділу вібраційних та термоміцностних досліджень
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник,
Лисенко Сергій Вікторович,
Національний технічний університет
„Харківський політехнічний інститут”, м. Харків,
провідний науковий співробітник кафедри динаміки та міцності машин
Захист відбудеться “24” жовтня  2007 р. о 1630 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.10 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002 м. Харків, вул. Фрунзе, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “12”вересня  р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д .050.10 В.Г. Сукіасов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При тривалій експлуатації машин і споруд в умовах постійно діючого навантаження і високих температур їхні конструкційні елементи зазнають пошкоджень і незворотного деформування. Велику кількість конструкційних елементів високотемпературної техніки – авіаційної, ракетно-космічної, хімічних реакторів – складають тонкостінні оболонки обертання, що осесиметрично деформуються при комбінованому статичному й циклічному навантаженні. Тому у розрахунках на конструкційну міцність сучасної техніки особливе місце посідають розрахунки на повзучість і тривалу міцність тонких оболонкових елементів конструкцій.
Традиційно, довговічність елементів машин при повзучості оцінюють, проводячи розрахунки на усталену повзучість з метою визначення еквівалентних напружень для подальшої оцінки часу до руйнування за критерієм тривалої міцності матеріалу виробу. На теперішній час більш достовірні оцінки тривалої міцності конструкційних елементів машин в умовах повзучості проводять на підставі розрахунків на неусталену внаслідок пошкодження матеріалів повзучість, що уточнює оцінки часу до руйнування майже до 40%. Незважаючи на цей факт, за відсутності саме методів розрахунку на повзучість з пошкодженням можливості у застосуванні цього підходу залишаються обмеженими.
У вітчизняній та закордонній науковій літературі найбільш досліджено повзучість тонкостінних елементів конструкцій при статичному навантаженні на підставі припущень про малі деформації й прогини стінок, відсутність поперечного зсуву. Між тим, залишаються мало вивченими питання щодо впливу процесів динамічної повзучості з пошкодженням, незворотного формоутворення при поперечних деформаціях зсуву та порівняних з товщиною прогинів оболонок на кількісні та якісні оцінки їхньої довговічності. Не менш важливим є вивчення цих питань для створення технологій гарячого формоутворення заготовок, що застосовують для виготовлення тонкостінних виробів. Роботу присвячено створенню розрахункового методу оцінювання міцності й довговічності тонкостінних оболонкових елементів машин при осесиметричному геометрично нелінійному деформуванні з незворотнім формоутворенням і пошкоджуваністю за умов статичної та динамічної повзучості. Тому тема дисертаційної роботи є актуальною, розробки за темою мають теоретичну цінність для спеціальності динаміка та міцність машин і є практично важливими для сучасного машинобудування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розрахунковий метод оцінювання довговічності при динамічній повзучості оболонкових елементів конструкцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок