Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК

РОЗВИТОК ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК

Назва:
РОЗВИТОК ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАЛАХНІЧОВА МАРІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК 338.434:336.77
РОЗВИТОК ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному університеті бізнесу і права (м. Херсон)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
МАКАРЕНКО Петро Миколайович,
проректор з наукової роботи Дніпропетровського державного аграрного університету
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ЧУПІС Анатолій Віталійович,
завідувач кафедри фінансів Сумського національного аграрного університету Міністерства аграрної політики України
кандидат економічних наук, доцент
АРАНЧІЙ Валентина Іванівна,
завідувач кафедри фінансів і економічної теорії Полтавської державної аграрної академії
Провідна установа: Українська Академія банківської справи Національний банк України, м. Суми
Захист відбудеться “29” вересня 2006 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “29 ” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розбудова харчової промисловості і перероблення сільськогосподарської продукції та нові реалії ринкового розвитку вимагають переосмислення теоретичних підходів і здійснення наукових досліджень такої проблеми як фінансово-кредитне забезпечення підприємств. Це питання є особливо актуальним сьогодні, коли відбуваються докорінні зміни в сфері фінансових відносин, коли розподіл і використання фінансових і кредитних ресурсів потрібно здійснювати не по залишковому принципу чи відштовхуючись від звітного рівня, а враховувати з одного боку вимоги ринку, а з іншого – фінансові можливості підприємців, а також їх потенційних інвесторів.
На сьогодні втрата важелів впливу на ситуацію у фінансових відносинах або ж некваліфіковане втручання з метою розв’язання або нейтралізації назрілих проблем може нанести в галузі перероблення аграрної продукції ще більше шкоди, коли не враховувати те що ефективність роботи підприємств знаходиться в прямій залежності від достатньої величини грошових коштів щоб своєчасно розрахуватись з постачальниками (підприємствами, організаціями, приватними особами), працівниками, фінансово-кредитними органами. В сучасних умовах підприємство має розраховувати як на власні так і позичкові грошові ресурси.
Таким чином, соціально-економічний розвиток підприємств здійснюється не автоматично сам по собі, а через механізм фінансово-кредитного забезпечення, який відображає напрями, характер і сутність функціонування фінансів в ринковій економіці
Теоретичне обґрунтування окремих аспектів цієї проблеми знайшло відображення в працях таких українських вчених як: В.Я. Амбросов, В.І.Андрєйцев, В.В.Буряковський, О.Д.Василик, О.О.Веклич, О.Л.Кашенко, П.М. Макаренко, Ц.Г.Огонь, В.М.Опарін, П.Т. Саблук, В.М.Суторміна, В.М.Трегобчук, В.В.Шокун. Належне місце в розробці цієї проблеми займають праці російських науковців: Л.А.Дробозіної, Д.Г.Черніка, Т.Ф.Юткіної, а також вчених далекого зарубіжжя: Дж.С.Мілля, Н.Калдора, К.Макконнела, С.Брю, Дж.Барда, М.Потьєра та інших.
Разом з тим комплексного підходу, теоретичного узагальнення та наукового обґрунтування вимагають сутність, зміст, форми і джерела фінансово-кредитного забезпечення, механізми та інструменти у сфері формування грошових ресурсів переробних підприємств, розвиток кредитної інфраструктури та управління позичковим портфелем кредитних установ, проведення комерційними банками виваженої політики встановлення відсотків в кредитному ціноутворенні за умов наявності ризику втрати позичених коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ФІНАНСОВО-КРЕДИТНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок