Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЕВОРІЗИ КИРИЛИЧНИХ КНИГ ГАЛИЧИНИ XVII СТ. ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В НИХ ОБРАЗІВ ХРИСТА І БОГОРОДИЦІ

ДЕРЕВОРІЗИ КИРИЛИЧНИХ КНИГ ГАЛИЧИНИ XVII СТ. ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В НИХ ОБРАЗІВ ХРИСТА І БОГОРОДИЦІ

Назва:
ДЕРЕВОРІЗИ КИРИЛИЧНИХ КНИГ ГАЛИЧИНИ XVII СТ. ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В НИХ ОБРАЗІВ ХРИСТА І БОГОРОДИЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,60 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
На правах рукопису
СТАСЕНКО
Володимир Васильович
УДК .1 002)
ДЕРЕВОРІЗИ КИРИЛИЧНИХ КНИГ ГАЛИЧИНИ XVII СТ.
ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В НИХ
ОБРАЗІВ ХРИСТА І БОГОРОДИЦІ
17.00.05. Образотворче мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівській академії мистецтв
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства,
професор кафедри історії та теорії мистецтва
Львівської академії мистецтв,
академік Академії наук Вищої школи України
ЗАПАСКО Яким Прохорович
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, старший науковий співробітник, завідувач відділу образотворчого мистецтва
Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України
ФОМЕНКО Валентин Миколайович
кандидат мистецтвознавства,старший науковий співробітник,
в.о. директора Інституту народознавства НАН України
ЯЦІВ Роман Миронович
Провідна організація: Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, кафедра теорії та історії мистецтва
Захист відбудеться 25.05.2001 р. о 14 годині
на засіданні Спеціалізованої Вченої ради Д 35.103.01 у Львівській академії мистецтв (79011, м. Львів – 11, вул. Кубійовича, 38)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівської академії мистецтв (79011, м. Львів – 11, вул. Кубійовича, 38)
Автореферат розісланий “__25__” __квітня__ 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Вченої ради
кандидат мистецтвознавства ГОЛОД І. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема вирішення образів Христа й Богородиці належала до однієї із най-важливі-ших у християнському мистецтві. Яскравою гранню відбилося розв’язання цієї проблеми у книжковій ґравюрі Галичини XVII ст.
В історії України XVI-XVIII ст. – епоха надзвичайно багата на соціально-політичні та культурні події. Надзвичайно важливе місце в образотворчому мистецтві у той час завоювала ґравюра, що розвивалася, черпаючи з життєдай-ного джерела місцевих традицій, жваво підхоплювала й розвивала свіжі творчі ідеї, широко залучала до обігу та інтерпретувала західноєвропейський художній досвід, торуючи тим шлях новим формам мистецького вислову. Особливе місце в розвитку українського ґравер-ства та друкарства належить Галичині. У Галичині – у Львові, Стрятині, Крилосі, Уневі, – закладалися друкарні, що формували українське ґраверство і безперечний вплив яких прослідко-вується у видавничих центрах за межами нашої держави. Галицька ґравюра знаходилася в епіцентрі історично визначальних процесів духовного життя тогочасної України. Галицькими майстрами було вироблено багатий арсенал своєрідних формально-образних вира-жаль-них засобів, що надавало ґравюрі самобутності.
Ґравюра кириличних друків Галичини кінця XVI – поч. XVIII ст., як непересічне та цілісне явище у культурі України у контексті розвитку духовного життя досі не була об’єктом спеціальної уваги вчених. У науковій літературі належним чином не представлені праці, де б цілісно та неупереджено розгляда-лося формування та розвиток у ґравюрі кириличних книг Галичини основних образів – образів Христа й Богородиці.
Необхідність розв’язання означених проблем визначає актуальність дослід-ження. Комплексне вивчення обраної теми дозволить просте-жи-ти мистецькі особливості галицької ґравюри, сприятиме глибшому пізнанню націо-наль-ної художньої спадщини.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертація виконувалась у рамках перспективного плану дослідження мистецтва рукописної та друкованої книги кафедри Історії та теорії мистецтва Львівської академії мистецтв.
Метою роботи є виявлення художніх особливостей галицької ґравюри, розкриття її естетичних цінностей, утвердження як невід’ємної складової національ-ної мистець-кої культури. З’ясування генези та головних етапів розвитку ідео-візуальної природи образів Христа і Богородиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДЕРЕВОРІЗИ КИРИЛИЧНИХ КНИГ ГАЛИЧИНИ XVII СТ. ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В НИХ ОБРАЗІВ ХРИСТА І БОГОРОДИЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок