Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЄДНІСТЬ І ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН РОБОЧОГО ЧАСУ, ЧАСУ ВІДПОЧИНКУ І ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ

ЄДНІСТЬ І ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН РОБОЧОГО ЧАСУ, ЧАСУ ВІДПОЧИНКУ І ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
ЄДНІСТЬ І ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН РОБОЧОГО ЧАСУ, ЧАСУ ВІДПОЧИНКУ І ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БУРАК ВОЛОДИМИР ЯРОСЛАВОВИЧ
УДК 349.3
ЄДНІСТЬ І ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ
ТРУДОВИХ ВІДНОСИН РОБОЧОГО ЧАСУ, ЧАСУ
ВІДПОЧИНКУ І ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ
Спеціальність: 12.00.05 - трудове право,
право соціального забезпечення
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі трудового, аграрного та екологічного права Львівського державного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: Кондратьєв Радомир Іванович, доктор юридичних наук,
професор, завідувач кафедри теорії та історії права і трудового
права Хмельницького інституту регіонального управліня і права
Офіційні опоненти: Ротань Володимир Гаврилович, доктор юридичних наук,
професор Таврійського національного університету імені
В.І.Вернадського
Зуб Ігор Володимирович, кандидат юридичних наук, завідуючий
відділом з проблем соціального та господарського
законодавства Науково-експертного управління Секретаріату
Верховної Ради України
Провідна установа: Університет внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ
України, м.Харків.
Захист відбудеться “16” листопада 1999 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 252033, м.Київ, ул.Володимирська, 60 (юридичний факультет).
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 252033, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “15” жовтня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.В.Боднар
Актуальність теми дослідження. За Конституцією Україна проголошена незалежною, суверенною, демократичною, соціальною і правовою державою. Досягнення цього ідеалу неможливе без радикальних економічних так і правових реформ. Правовою базою економічних перетворень повинно стати законодавство, покликане по-новому врегулювати суспільні відносини.
Отже, на перше місце постає питання ролі держави у правовому регулюванні суспільних відносин, в т. ч. трудових та тісно пов’язаних з ними відносин. Перехід до ринкової економіки вимагає звуження централізованого правового регулювання, для того, щоб враховувати особливості різних видів суспільних відносин.
Розширення сфери локального регулювання дає змогу максимально враховувати особливості трудових і тісно пов’язаних з ними суспільних відносин. Цим самим розширюється сфера диференціації правового регулювання.
Держава в централізованому порядку встановлює межі диференціації правового регулювання шляхом встановлення для працівників мінімального рівня їх трудових прав та гарантії їх захисту, регулює порядок виникнення і припинення трудових і тісно пов’язаних з ними відносин, а також способи вирішення спорів, які виникають між суб’єктами трудових правовідносин.
Цим самим забезпечується єдність правового регулювання, єдині підходи регламентації різних видів трудових і тісно пов’язаних з ними відносин.
Розвиток законодавства про працю в сучасний період свідчить про наявність в ньому двох тенденцій. З одного боку - це усунення невиправданої диференціації правового регулювання окремих трудових і тісно пов’язаних з ними відносин ,тобто до розширення сфери єдності правового регулювання. З другого – це розширення сфери диференціації правового регулювання як окремих видів трудових і тісно пов’язаних з ними відносин. Це відбувається шляхом розширення кола відносин, що підлягають локальному регулюванню, і надання суб’єктам трудових правовідносин відповідних повноважень по встановленню умов праці. Розширено сферу локального регулювання відносин робочого часу, часу відпочинку, оплати праці, нормування та матеріального стимулювання працівників.
В сучасних умовах назріла необхідність зміни підходів до правового статусу суб’єктів трудових правовідносин, їх компетенції по встановленню умов праці. Потребує додаткового дослідження питання про оптимальне співвідношення сфери єдності і диференціації правового регулювання трудових відносин робочого часу, часу відпочинку та заробітної плати, причини порушення прав суб’єктів трудового права по встановленню умов праці, а також причини, за яких співвідношення єдності і диференціації правового регулювання не завжди відбувається на об’єктивній основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЄДНІСТЬ І ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН РОБОЧОГО ЧАСУ, ЧАСУ ВІДПОЧИНКУ І ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок