Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКА І ОСВІТА В НООСФЕРНІЙ КОНЦЕПЦІЇ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

НАУКА І ОСВІТА В НООСФЕРНІЙ КОНЦЕПЦІЇ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

Назва:
НАУКА І ОСВІТА В НООСФЕРНІЙ КОНЦЕПЦІЇ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,92 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Поздняков Володимир Михайлович
УДК 550.4:001(417)
НАУКА І ОСВІТА В НООСФЕРНІЙ КОНЦЕПЦІЇ
В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
09.00.02 – діалектика і методологія пізнання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі гуманітарної освіти НАН України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
Заслужений діяч науки України
Рижко Володимир Антонович,
Центр гуманітарної освіти НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних досліджень,
завідувач відділу етнополітики;
кандидат філософських наук, доцент
Бугров Володимир Антонович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра історії філософії, доцент
Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 25 грудня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.017 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033 М. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033 м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 22 листопада 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О.Шашкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Початок третього тисячоліття характеризується тенденцією до побудови суспільства, заснованого на знаннях. Вочевидь, що ця ідея може успішно реалізовуватись лише за умови створення якісно нових систем, які продукують наукові знання. Нестача знань, прогалини в освіті, нездатність окремих країн створювати і використовувати знання у зростаючих масштабах роблять їх неконкурентоздатними у світовому змаганні, відсторонюють на узбіччя цивілізаційного розвитку.
Із зростанням ролі науки в сучасному світі корелює і значення освіти у суспільстві – із привілею елітарного прошарку вона перетворюється в необхідну умову розвитку постіндустріального або інформаційного, знаннєвого суспільства. Освітній рівень населення в наш час – головний чинник розвитку продуктивних сил суспільства, є важливою ознакою якості життя і соціального прогресу. Освітня функція стає однією з головних у розвинутих державах. Відповідно, в суспільстві підвищується роль не матеріального, а інтелектуального капіталу.
Сучасний світ якісно відрізняється від недавнього минулого прискоренням темпу збору наукових даних, винахідницької активності, швидкістю вироблення нових технологічних рішень, процесами трансформації психологічної реальності, зростанням добробуту. Усе складається щодня в нову, раніше невідому комбінацію і ставить людину перед необхідністю відповідати їй. Раніш неможливо було навіть уявити таку нестабільність, але нині вона не дозволяє людині скористатися старим досвідом, хоча це далеко не усі ще усвідомили.
За останні кілька десятиліть зазнав кардинальних змін весь процес навчання, особливо технічні дисципліни і професійні навички. Практично в кожній галузі знань ми зіштовхуємося з швидким старінням фактів, теорій, методів.
З цього випливає, що інновації пронизують усе сучасне життя, і розробка основ інноваційної культури і впровадження її не лише в науку, технологічні процеси, але й у світоглядні орієнтації сучасної людини є принциповою вимогою сьогодення.
Водночас інноваційна ідеологія несе чимало негативних наслідків, що вимагає істотного корегування світоглядних цінностей людини. Цю проблему необхідно вирішувати шляхом розробки засад інноваційної культури.
Важливим евристичним джерелом зазначеної культури на сьогодні є ноосферна концепція В.І. Вернадського. У вітчизняній науці другої половини ХХ ст. ця концепція набула системоутворюючого, смисложиттєвого значення, замала потужного гуманістичного контексту. Ноосферна концепція привнесла в науку аксіологічний підхід до аналізу взаємодії природи і суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАУКА І ОСВІТА В НООСФЕРНІЙ КОНЦЕПЦІЇ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок