Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державний зовнішній борг України: оптимізація формування та управління

Державний зовнішній борг України: оптимізація формування та управління

Назва:
Державний зовнішній борг України: оптимізація формування та управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,17 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛІСОВЕНКО ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 336.27
Державний зовнішній борг України: оптимізація формування та управління
Спеціальність 08.04.01 - “Фінанси, грошовий обіг і кредит”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри фінансів
Офіційний опонент: | доктор економічних наук, професор
Полозенко Дмитро Васильович,
Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, завідувач
відділу фінансових ресурсів держави
Офіційний опонент: | кандидат економічних наук
Льовочкін Сергій Володимирович,
Адміністрація Президента України,
референт Президента України
Провідна установа | Інститут економічного прогнозування
Національної академії наук України,
відділ фінансового прогнозування, м. Київ.
Захист відбудеться 28 травня 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680 м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. № 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий 27 квітня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради |
А.М. Поддєрьогін
Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми. Складнощі на шляху фінансової стабілізації та економічного зростання України значною мірою зумовлені дефіцитом фінансових ресурсів. Одним із інструментів пом’якшення фінансових проблем та пожвавлення економічної кон’юнктури в країні є зовнішні запозичення. Проблема полягає в тому, що дефіцит державного бюджету та платіжного балансу, неефективний механізм залучення позик та їх використання, неврахування об’єктивних закономірностей управління державним зовнішнім боргом можуть призвести до загострення фінансової кризи і до краху фінансової системи країни в цілому. Наслідком відсутності належної політики у сфері державних запозичень (особливо в першій половині 90-х рр.), негативного впливу світових фінансових криз є досить стрімке зростання боргу, пікові навантаження платежів щодо його обслуговування та погашення в окремих періодах, зниження кредитних рейтингів країни, майже повна трансформація гарантованого Кабінетом Міністрів України боргу суб’єктів господарювання перед іноземними кредиторами в державний борг. Дефіцит джерел фінансування обслуговування боргу, загроза боргової кризи і дефолту, з якими зіткнулася Україна в кінці 90-х рр., стали суттєвим чинником економічної безпеки країни. Незважаючи на ряд позитивних зрушень у сфері управління державним зовнішнім боргом, які відбулися протягом останніх років, необхідність вирішення проблеми оптимізації управління боргом є надзвичайно актуальною.
Питаннями державного боргу займалися провідні економісти всього світу. Серед них такі відомі вчені, як Д. Рікардо, Р. Барро, Дж. Кейнс, Дж. Б’юкенен, В. Вікрі, А. Пігу, А. Лернер, А. Лафер, Ріхард та Пеггі Масгрейви, Ф. Фрідман, Ф. Модільяні, Ш. Бланкарт та інші. Вагомий внесок у розробку фундаментальних питань теорії державного боргу зробили Б. Болдирев, М. Богачевський, Л. Дробозіна, Р. Ентов, Л. Красавіна, Ю. Осіпов, Г. Солюс, В. Суторміна, В. Усоскін, В.Федосов та інші.
Проте слід зазначити, що в Україні відчувається дефіцит вагомих досліджень у сфері державного зовнішнього боргу, а коло публікацій обмежується переважно журнальними статтями. Бракує ґрунтовних, практично орієнтованих наукових розробок, які б висвітлювали широкий комплекс питань, пов’язаних із державними зовнішніми запозиченнями, і могли бути використані для оптимізації стратегії і тактики управління боргом в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Державний зовнішній борг України: оптимізація формування та управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок