Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Операційні методи моделювання та обробки сигналів при моніторингу динамічних систем в програмних середовищах Mathematica та LabVIEW

Загрузка...

Операційні методи моделювання та обробки сигналів при моніторингу динамічних систем в програмних середовищах Mathematica та LabVIEW / сторінка 7

Назва:
Операційні методи моделювання та обробки сигналів при моніторингу динамічних систем в програмних середовищах Mathematica та LabVIEW
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,10 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Питання реалізації задачі моніторингу динамічних систем в програмних комплексах розглядаються на прикладі комплексу моніторингу дугового електрозварювання, загальну схему якого представлено на мал.3. Математична модель задачі моніторингу, що розглядається, складається з системи обмежень на параметри процесу, які можна безпосередньо виміряти, та з математичної моделі деяких параметрів процесу, яка функціонує в режимі наближеному до реального часу. При створенні підсистем обробки інформації та моделювання сигналів, що не піддаються безпосередньому вимірюванню, були використані запропоновані в роботі операційні методи моделювання на основі апроксимуючих імпульсних спектрів.
Система обмежень для розгляданої моделі має вигляд:
За допомогою математичні моделі моделюються нарощування довжини зварного шва та тепловий баланс зварної ванни:
Для розв’язання диференціальних рівнянь, що входять до даної матема-тичної моделі використовуються розроблені методи та алгоритми. Зокрема, методи дискретного АІС перетворення та рекурсивні операційні методи роз-в’я-зання диференційних рівнянь зі змінними коефіцієнтами.
В додатках до роботи наведено ілюстративні, довідкові матеріали та лістинги створених функціональних програмних модулів та підсистем.
Основні результати та висновки
Основним результатом дисертаційної роботи є розробка та ефективна програмна реалізація методів моделювання динамічних систем та обробки сигналів, що базуються на кусково-поліноміальній апроксимації за допомогою апроксимуючих імпульсних спектрів. Зокрема отримані наступні результати:
1) На основі розроблених програм в середовищах систем MathCAD, MatLAB та Mathematica, що реалізують окремі методи апроксимації одновимірних функцій проведено порівняльний аналіз апроксимаційних методів. Досліджено апроксимації функції по базисним систе-мам різного типу. На чисельних прикладах продемонстровано особливості деяких базисних систем. Показано переваги локально-імпульсних базисів при апроксимації сигналів в системах, які функціонують в режимі реального часу. Вивчено методи апроксимації двовимірних сигналів та методи апроксимації в комплексній площині.
2) Виведені формули для обчислення операційних матриць інтегрування з нецілим порядком для розширеної системи локально-імпульсних базисних функцій, які дозволяють будувати ефективні моделі широкого класу динамічних систем, зокрема систем, що описуються диференційними рівняннями нецілого порядку.
3) Виведено узагальнення на випадок розширеної системи локально-імпульс-них базисних функцій правил перетворення апроксимуючих імпульсних спектрів, що відповідають нелінійним діям над функціями у фізичному просторі.
4) На основі правил операційного числення, побудованого на АІС, з урахуванням отриманих узагальнень було розроблено, реалізовано в системах Mathematica та LabVIEW та досліджено ефективні алгоритми чисельного моделювання диференційних рівнянь нецілого порядку та звичайних диференційних рівнянь зі змінними коефіцієнтами.
5) Розроблено, теоретично обґрунтовано та реалізовано в програмних середовищах систем Mathematica, SIMULINK/MATLAB та LabVIEW методи апроксимації за допомогою АІ-спектрів таблично-заданих сигналів при умові дискретного завдання базисних функцій.
6) На основі розроблених алгоритмів досліджено ряд задач теплообміну та теорії електричних кіл. Розроблені алгоритми використовувались при створенні підсистем обробки та моделювання сигналів в інтегрованому комплексі моніторингу електрозварювання.
Запропоновані та розвинуті в роботі методи моделювання на основі апроксимуючих імпульсних спектрів можна застосовувати для дослідження динамічних систем, обробки сигналів моніторингу, автоматизації експериментів в таких галузях науки і техніки як обчислювальна техніка, приладобудування, робототехніка тощо.
Публікації по темі дисертації
1. Воронова О.С. Операционные матрицы интегрирования дробного порядка для обобщенных аппроксимирующих импульсных спектров. // Электронное моделирование. – 2000. – Т.22, №5. – c.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Операційні методи моделювання та обробки сигналів при моніторингу динамічних систем в програмних середовищах Mathematica та LabVIEW

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок