Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Цивільно-правова охорона особистого життя фізичних осіб

Цивільно-правова охорона особистого життя фізичних осіб

Назва:
Цивільно-правова охорона особистого життя фізичних осіб
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Бобрик Володимир Іванович
УДК 347.151
Цивільно-правова охорона особистого життя
фізичних осіб
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії внутрішніх справ України Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, професор
Гопанчук Василь Степанович,
Національна академія внутрішніх справ України,
завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
юридичного факультету
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Спасибо-Фатєєва Інна Валентинівна,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
професор кафедри цивільного права
кандидат юридичних наук, доцент
СЛІПЧЕНКО Святослав Олександрович,
Національний університет внутрішніх справ,
доцент кафедри цивільно-правових дисциплін
Провідна установа: Науково-дослідний інститут приватного
права і підприємництва, відділ проблем
приватного права, Академія правових
наук України, м. Київ
Захист відбудеться 9 жовтня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 7 вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.І. Чалий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Закріплення в Конституції України демократичного напрямку розвитку політичної системи й проголошення України правовою державою передбачає, що українська спільнота нині стоїть на межі перетворення на громадянське суспільство, однією з важливих рис якого є загальна повага до приватного життя людини. Однак її рівень в сучасному українському суспільстві є недостатній, про що свідчать численні неправомірні втручання в сферу особистого життя ("касетні" скандали, публікації приватних паперів, фотографій і подробиць інтимного життя осіб без їх дозволу, свавільні проникнення в житло тощо).
Одним з ефективних засобів підвищення поваги до приватності є правова охорона особистого життя людини від неправомірних втручань. Відповідні правові норми, виконуючи свою ідеологічну функцію, виховують у людей цінування свого особистого життя та повагу й невтручання в особисте життя інших. Особливу роль в правовій охороні особистого життя відіграють новели ЦК України від 16 січня 2003 р., в яких знайшли своє розгорнуте закріплення особисті немайнові права фізичних осіб, спрямовані на охорону особистого життя. Зважаючи на новизну цих норм та недостатність практики їх застосування, постає необхідність їх науково-теоретичної розробки.
Проблема цивільно-правової охорони особистого життя не є новою для юридичної науки, однак ґрунтовні її дослідження проводилися ще за радянських часів і нині їх результати дещо втратили свою актуальність та значення. У сучасних науко-вих дослідженнях ця проблема розробляється або вужче, лише щодо окремих її аспектів, зокрема, таємниці особистого життя, або ширше – в контексті загаль-ного дослідження особистих немайнових прав і компенсації моральної шкоди, завданої їх порушенням. Тому в сучасній науковій літературі відсутні роботи, в яких ґрунтовно і комплексно висвітлювалися б проблеми цивільно-правового регулювання особистих немайнових відносин, що складаються з приводу осо-бистого життя. Наведені вище обставини обумовили вибір теми дисер-таційного дослідження та свідчать про її актуальність.
Теоретичним підґрунтям для подальшого дослідження проблеми цивільно-правової охорони особистого життя стали праці науковців радянського і сучасного періодів: С.С. Алексєєва, І.А. Бірюкова, В.С. Гопанчука, О.В. Дзери, Н.Д. Єгорова, В.А. Жакенова, О.М. Ерделевського, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Цивільно-правова охорона особистого життя фізичних осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок