Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності в підприємницькій діяльності

Зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності в підприємницькій діяльності

Назва:
Зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності в підприємницькій діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КиївськИЙ національнИЙ університет імені Тараса Шевченка
Болокан Інна Вікторівна
УДК:346:347.23(477)
Зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності в підприємницькій діяльності
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права Запорізького національного університету.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Бичківський Олексій Петрович
завідувач кафедри цивільного права
Запорізького національного університету
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України,
заслужений діяч науки і техніки
Луць Володимир Васильович,
завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
Академії муніципального управління
кандидат юридичних наук, доцент
Криволапов Богдан Михайлович,
доцент кафедри міжнародного та митного права
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Захист дисертації відбудеться "17" червня 2008 р. о __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано "15" травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук Гнатовський М.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одна із актуальних задач цивільного права – пошук шляхів найбільш ефективного використання його суб'єктами правових засобів захисту цивільних прав, зокрема права власності. Можливість застосування підприємцями як суб'єктами цивільного права зобов'язально-правових та спеціальних засобів захисту права власності – найважливіша гарантія розвитку власності та підприємництва в Україні. Зазначені засоби забезпечують належний захист права власності підприємців, а у разі неможливості такого захисту – відновлюють порушену майнову сферу підприємців, перешкоджають незаконному використанню їхнього майна.
Інститути зобов'язально-правових та спеціальних засобів захисту права власності тісно пов'язані з комплексом складних і на сьогодні спірних у правовій науці питань щодо їх співвідношення та місця серед інших засобів захисту. Важливість вирішення цих питань зумовлено практичним використанням зобов'язально-правових та спеціальних засобів захисту.
Аналіз стану дослідження права власності та цивільно-правових засобів його захисту дозволяє зробити висновки про відсутність наукових праць, присвячених зобов'язально-правовим та спеціальним засобам захисту, зокрема питанням застосування їх підприємцями. І хоча сьогодні держава приділяє більше уваги до підприємців і заходів їх підтримки та захисту, залишаються численні прогалини у врегулюванні зазначених питань.
Необхідність наукового дослідження окреслених у дисертаційній роботі проблем зумовлюється також такими чинниками:–
у ЦК та ГК України відсутні спеціальні правові норми, що врегульовують використання цивільно-правових засобів захисту права власності (зокрема зобов'язально-правових та спеціальних) підприємцями, а існуючі норми не відображають специфіки таких відносин. Слід зазначити, що серед цивільно-правових засобів захисту права власності доктриною поки що не виділяється група спеціальних засобів;–
нормативно-правові акти, що регулюють зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності, часто непослідовні, неузгоджені та суперечливі;–
у цивільно-правовій науці України відсутнє комплексне дослідження зобов’язально-правових та спеціальних засобів захисту в підприємницькій діяльності. Окремими авторами (І.О.Дзера, О.В.Дзера) аналізувалися лише деякі, загальні для всіх суб'єктів цивільного права, зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Зобов'язально-правові та спеціальні засоби захисту права власності в підприємницькій діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок