Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОПЕДЕВТИКА МОВНИХ ПОНЯТЬ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

ПРОПЕДЕВТИКА МОВНИХ ПОНЯТЬ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
ПРОПЕДЕВТИКА МОВНИХ ПОНЯТЬ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,90 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д.УШИНСЬКОГО
ДЕМЯНЕНКО СВІТЛАНА ДМИТРІВНА
УДК 372.46+37.016:81-128.31
ПРОПЕДЕВТИКА МОВНИХ ПОНЯТЬ
У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ
13.00.02 – теорія і методика навчання
(українська мова)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, доцент
КАЛМИКОВА Лариса Олесандрівна
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний
університет імені Григорія Сковороди, завідувач
лабораторії “Психолінгвістика розвитку”
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Хом’як Іван Миколайович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри методики викладання і культури
української мови
– кандидат педагогічних наук, доцент
Орап Марина Олегівна
Тернопільський національний педагогічний
університет імені В.Гнатюка,
доцент кафедри психології
Провідна установа Житомирський державний університет імені І.Франка,
кафедра філології і лінгвістики,
Міністерство освіти і науки України, м.Житомир
Захист дисертації відбудеться “_11_” жовтня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Нищинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “8”вересня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реалізація положень Концепції мовної освіти, Державних освітніх стандартів початкової школи, Базового компонента дошкільної освіти в Україні об’єктивно зумовлює пошук нових освітніх стратегій, зокрема технологій пропедевтики мовних понять як передумови вдосконалення в дітей мовної компетенції, що зовнішньо виявляється в їхньому мовленнєвому досвіді.
Дослідження мовленнєвого розвитку дітей 3-6 років здебільшого були спрямовані на висвітлення питань розвитку усного мовлення (О.Аматьєва, А.Богуш, М.Вашуленко, Н.Виноградова, Н.Гавриш, К.Крутій, І.Луценко, Т.Ладиженська, Ф.Сохін, Є.Тихеєва, Н.Харченко та ін.). Лише в останні роки дослідники звернулися до проблеми формування в дітей 5-7 років мовних понять (А.Богуш, М.Вашуленко, С.Жуйков, Н.Зеленко, Л.Калмикова, М.Львов, Н.Орланова, К.Прищепа, О.Савченко, Г.Фомічова, О.Хорошковська та ін).
Діти дошкільного віку, як свідчать дослідження психологів (П.Гальперін, В.Давидов, Д.Ельконін, Л.Журова, Н.Зарандія, О.О.Леонтьєв, О.Лурія, Д.Ніколенко), здатні в 4-5 років усвідомлювати поняття за умови застосування спеціальних методик.
Аналіз програмно-методичної літератури в галузі дошкільної освіти засвідчив, що в дошкільних навчальних закладах (ДНЗ) не враховуються відмінності в навчанні дітей рідної мови: розвитку мовлення й практичному ознайомленню з мовними поняттями. У сучасних програмах “Малятко”, “Дитина в дошкільні роки”, “Витоки мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку” та “Мовленнєвому компоненті дошкільної освіти” ознайомлення з мовними поняттями традиційно не виокремлюється як спеціальне завдання, а обмежується складовим змістовим компонентом розділу з розвитку усного мовлення. Отже, штучно об’єднуються в єдине ціле два самостійних і різних за своєю методичною сутністю напрями: лінгвістичний (ознайомлення дітей з мовними явищами), що потребує елементарного усвідомлення і на цій основі формування мовленнєвих умінь, і комунікативний - розвиток мовленнєвих навичок, які формуються на неусвідомленому рівні використання мови у процесі говоріння. Це потребує різних за змістом методичних підходів, оскільки в основі діяльності дитини з практично-теоретичного засвоєння мови й практичного оволодіння мовленням лежать різні психологічні механізми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРОПЕДЕВТИКА МОВНИХ ПОНЯТЬ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок