Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АНГЛОМОВНОЇ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ В УМОВАХ ІНТЕНСИВНОГО НАВЧАННЯ

ФОРМУВАННЯ АНГЛОМОВНОЇ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ В УМОВАХ ІНТЕНСИВНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ АНГЛОМОВНОЇ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ В УМОВАХ ІНТЕНСИВНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,93 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вовк Олена Іванівна
УДК 378.147: (802.0: 801.5)
ФОРМУВАННЯ АНГЛОМОВНОЇ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ
У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ В УМОВАХ ІНТЕНСИВНОГО НАВЧАННЯ
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, професор
СКЛЯРЕНКО Ніна Костянтинівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ЧЕРНОВАТИЙ Леонід Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна,
завідувач кафедри перекладу та англійської мови
кандидат педагогічних наук, доцент
СТЕЧЕНКО Тетяна Олександрівна
Чернігівський державний педагогічний університет
ім. Т.Г.Шевченка, доцент кафедри педагогіки та
методики викладання іноземних мов
Захист відбудеться “3” квітня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті (03680, м. Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, м. Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий “3” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бігич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний стан розвитку методики навчання іноземних мов (ІМ) як науки характеризується двома головними парадигмами – комунікативною і когнітивною. Для вирішення низки актуальних методичних проблем, які передбачають як мовленнєвий, так і інтелектуальний розвиток тих, хто навчається, необхідний синтез зазначених вище парадигм. Тому, розглядаючи методику формування англомовної граматичної компетенції (ГК) у майбутніх учителів, ми спиралися на базові положення комунікативного підходу, зокрема, інтенсивного навчання (ІН), а саме методу активізації резервних можливостей особистості й колективу (Г.О.Китайгородська), що забезпечує використання у процесі навчання обох півкуль головного мозку людини, які відповідають як за афективний, так і за когнітивний розвиток.
Сьогодні, згідно із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти, передбачається проведення у мовних вищих навчальних закладах (ВНЗ) інтегрованих занять з ІМ, де оволодіння аспектами мови поєднується з практикою іншомовного спілкування на відміну від аспектних занять із практичної граматики, практичної фонетики і практики усного й писемного мовлення. Така рекомендація є важливим поштовхом до пошуку ефективних методик формування у студентів, зокрема початкового ступеня навчання, ГК на інтегрованих практичних заняттях із граматичною домінантою, та озброєння цими методиками викладачів. Однак досліджень, що розглядають проблему формування ГК на інтегрованих практичних заняттях з англійської мови (АМ) в умовах ІН, наразі немає.
У роботах вітчизняних і зарубіжних учених висвітлено широке коло питань із проблеми формування ГК. Зокрема, встановлені етапи формування рецептивних і репродуктивних граматичних навичок (Ю.І.Пассов, Н.К.Скляренко, С.П.Шатілов); сформульовані принципи організації й навчання граматичного матеріалу (Ю.І.Пассов, Н.К.Скляренко); досліджена організація граматичного матеріалу (О.І.Москальська, І.В.Рахманов, Л.М.Черноватий); розроблені вправи для навчання практичної граматики (П.Б.Гурвич, М.С.Ільїн, Б.А.Лапідус, Х.А.Медіна Кампос, Ю.І.Пассов, Л.Продромоу, Р.Сайд і Дж.Велман, І.Д.Салістра, Т.О.Стеченко, А.Дж.Томсон і А.В.Мартінет, Ч.Фріз і Р.Ладо, Л.П.Христорождественська, Г.С.Чекаль, С.П.Шатілов та ін.). Проте не існує досліджень, в яких ураховується такий когнітивний компонент навчання, як стилі пізнання, або епістемологічні стилі, котрі співвідносяться з типами навчальної інформації – мовленнєвим зразком, моделлю, схемою, правилом-інструкцією, алгоритмом, когнітивною метафорою, що негативно впливає на усвідомлення граматичних структур (ГС), а, відповідно, й на рівень сформованості ГК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АНГЛОМОВНОЇ ГРАМАТИЧНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ У МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ В УМОВАХ ІНТЕНСИВНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок