Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗБУДЖЕННЯ ІНТЕНСИВНИХ КОЛИВАНЬ В ГІБРИДНО - ПЛАЗМОВИХ ТА ЕЛЕКТРОННО - ІОННИХ СИСТЕМАХ

ЗБУДЖЕННЯ ІНТЕНСИВНИХ КОЛИВАНЬ В ГІБРИДНО - ПЛАЗМОВИХ ТА ЕЛЕКТРОННО - ІОННИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ЗБУДЖЕННЯ ІНТЕНСИВНИХ КОЛИВАНЬ В ГІБРИДНО - ПЛАЗМОВИХ ТА ЕЛЕКТРОННО - ІОННИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,61 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сидоренко Дмитро Юрійович
УДК 533.901
ЗБУДЖЕННЯ ІНТЕНСИВНИХ КОЛИВАНЬ В ГІБРИДНО - ПЛАЗМОВИХ ТА ЕЛЕКТРОННО - ІОННИХ СИСТЕМАХ
01.04.08 - фізика плазми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ХАРКІВ 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті
Міністерства освіти України.
Науковий керівник : | доктор фізико-математичних наук, професор
Онищенко Іван Миколайович,
заступник директора по науці Інститута плазмової електроніки та нових методів прискорення Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" (ІПЕ НМП ННЦ "ХФТІ")
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Кириченко Георгій Сергійович, завідувач відділу фізики плазми Наукового центру "Інститут ядерних досліджень" НАН України.
доктор фізико-математичних наук, професор Хижняк Микола Антонович, заступник директора по науці ІПЕ НМП ННЦ "ХФТІ".
Провідна установа: Інститут радіофізики і електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України. Відділ нелінійної динаміки електронних систем.
Захист відбудеться "22" жовтня 1999 р. о 15 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12
в Харківському державному університеті Міністерства освіти України за адресою:
310108, м.Харків, пр.Курчатова, 31, фізико-технічний факультет ХДУ, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету Міністерства освіти України.
Автореферат розісланий "10" вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Письменецький С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Предметом плазмової електроніки надвисокої частоти (НВЧ) є генерування та підсилення регулярних та стохастичних електромагнітних коливань, що базуються на пучково-плазмовій нестійкості. Однією з особливостей теоретичних та експериментальних досліджень колективних взаємодій електронних пучків з плазмою в останні роки є збільшення ступеню нерівноваги пучково-плазмової системи за рахунок підвищення густини пучків.
В ряді експериментів (Д.Бенфорд,1983, М.Масузакі,1990 та ін.) спостерігалась генерація потужного широкосмугового електромагнітного випромінювання з суцільним спектром в межах декількох плазмових частот при інжекції в плазму сильнострумового релятивістського електронного пучка (РЕП) з густиною, близькою до густини плазми. Для з'ясування цих явищ були розглянуті такі механізми генерування широкосмугового випромінювання: взаємодія електронів пучка з полями колапсуючих кавітонів (областей зі зниженою густиною плазми, в яких зосереджувались збуджувані електростатичні поля великої амплітуди); когерентне колективне комптонівське розсіювання електростатичних хвиль великої амплітуди на електронах пучка (механізм лазера на вільних електронах). Проте обидва механізми не дають задовільного пояснення випромінювання з широким частотним спектром, що спостерігається в експериментах. Перший механізм відповідає за широкий спектр тільки для хвильових векторів при вузькому частотному спектрі поблизу плазмової частоти. Другий механізм генерації частот, значно більших плазмової частоти, можливий тільки у випадку РЕП з великим кутовим розкидом і не може бути застосованим для так званих гідродинамічних пучків без енергетичного та кутового розкиду. В дисертації запропоновано і теоретично досліджено більш адекватний експерименту механізм широкосмугового випромінювання, що базується на суттєво стохастичній природі пучково-плазмової взаємодії при великих інкрементах нестійкості, зумовлених близькими за значенням густинами пучка та плазми. Розроблена на такій основі теорія дозволить створити потужні пучково-плазмові генератори та підсилювачі регулярних і стохастичних коливань.
Для розробки потужних НВЧ-приладів актуальними залишаються дослідження електродинаміки різних типів плазмових хвилеводних уповільнюючих структур (УС). В Харківському фізико-технічному інституті вперше були запропоновані плазмові гібридні системи, використання яких дозволяє одночасно поєднати великий коефіцієнт зв'язку пучка з хвилею, характерний для плазмових хвилеводів, та великий потік електромагнітної енергії, характерний для вакуумних УС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ЗБУДЖЕННЯ ІНТЕНСИВНИХ КОЛИВАНЬ В ГІБРИДНО - ПЛАЗМОВИХ ТА ЕЛЕКТРОННО - ІОННИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок