Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПЛАЗМАФОТОФЕРЕЗУ НАІМУНОЛОГІЧНІ ТА КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ УХВОРИХ НА Т-КЛІТИННІ ЛІМФОМИ ШКІРИ

ВПЛИВ ПЛАЗМАФОТОФЕРЕЗУ НАІМУНОЛОГІЧНІ ТА КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ УХВОРИХ НА Т-КЛІТИННІ ЛІМФОМИ ШКІРИ

Назва:
ВПЛИВ ПЛАЗМАФОТОФЕРЕЗУ НАІМУНОЛОГІЧНІ ТА КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ УХВОРИХ НА Т-КЛІТИННІ ЛІМФОМИ ШКІРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
академія медичних наук україни
Інститут ГЕМАтології та трансфузіОЛОГІЇ
АМН України
Звір Галина Іванівна
УДК 616-006.441-085
ВПЛИВ ПЛАЗМАФОТОФЕРЕЗУ НА
ІМУНОЛОГІЧНІ ТА КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ У
ХВОРИХ НА Т-КЛІТИННІ ЛІМФОМИ ШКІРИ
14.01.31 - гематологія та трансфузіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
біологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті патології крові та трансфузійної медицини АМН України
Науковий керівник - доктор медичних наук
Новак Василь Леонідович,
завідувач відділення екстракорпоральної гематології,
директор Інституту патології крові та трансфузійної
медицини АМН України
Офіційні опоненти - доктор біологічних наук,
Мінченко Жанна Миколаївна,
завідувач лабораторії імуногенетики Інституту
клінічної радіології Наукового центру
радіаційної медицини АМН України
- доктор біологічних наук, професор,
Гамалія Микола Федорович,
завідувач відділу клітинної фотобіології та фотомодуляції
росту пухлин Інституту експериментальної патології,
онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України
Провідна установа - Київська медична академія післядипломної освіти імені
П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра гематології та трансфузіології
Захист відбудеться 6 ” лютого 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .612.01 в Інституті гематології та трансфузіології АМН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гематології та трансфузіології АМН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 12).
Автореферат розісланий 4 ” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Комісаренко В.Г
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Роль імунної системи у патогенезі злоякісних лімфом - одна з найважливіших проблем онкології та гематології. Проте попри чисельні дослідження фенотипу клітин при Т-клітинній лімфомі шкіри, проведені з допомогою імунологічних та імуноцитохімічних методів, отримані дані є суперечливими і не дають чіткого уявлення про гомеостаз хворих при даному захворюванні залежно від важкості та перебігу захворювання, що утруднює прогнозування на основі диференційної діагностики (Бутенко А.К., 2000).
В останні роки все ширшого застосування набувають еферентні методи детоксикації та обробки крові. Серед робіт, присвячених вивченню лікувальної дії ультрафіолетового опромінення, все ще мало досліджень щодо первинних змін крові внаслідок її опромінення. Залишаються невирішеними також такі питання, важливі для розуміння “пускових” механізмів, як зміна кількісних співвідношень клітин УФ-опроміненої крові, характер і ступінь їх морфологічних і функціональних змін, залежність лікувального ефекту від дози УФ, ступінь чутливості клітин і плазми крові до ультрафіолетового опромінення (Ганелина И.Е., Самойлова А.К., 1986; Malane M.S., Gasparro F.P., 1991).
В Інституті патології крові та трансфузійної медицини АМНУ вперше в СНД застосовано метод фотоферезу, який довів свою ефективність у лікуванні гемобластозів, зокрема Т-клітинних лімфом шкіри (ТКЛШ) (Новак В.Л. и соавт., 2001). Суть фотоферезу полягає в тому, що після прийому препарату 8-метоксипсоралену (8-МОП) молекула його проникає в клітинне ядро і проходить між спареними ланцюгами ДНК. Після поглинання одного фотону ультрафіолету А” вона утворює два зв’язки з азотистою основою однієї із ланок ДНК, а після поглинання другого фотону ця ж молекула зв’язує азотисту основу другої ланки ДНК. Утворені зв’язки попереджують реплікацію ДНК (Edelson R., 1991; Malane M.S., Gasparro F.P., 1991).
Для впровадження фотоферезу в практичну медицину визначено умови опромінення ультрафіолетом “А” лейкомаси після прийому 8-МОП. На його основі було розроблено метод плазмафотоферезу (ПФФ). Застосування ПФФ відкрило нові можливості при лікуванні тих хворих, які залишалися резистентними до базової терапії або в яких були протипоказання до її застосування, що робить необхідним вивчення механізмів дії ПФФ та оцінки результатів лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ПЛАЗМАФОТОФЕРЕЗУ НАІМУНОЛОГІЧНІ ТА КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ ПОКАЗНИКИ УХВОРИХ НА Т-КЛІТИННІ ЛІМФОМИ ШКІРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок