Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕФЕКТИВНОСТІ АНТИГіПЕРТЕНЗИВНОї ТЕРАПІЇ

ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕФЕКТИВНОСТІ АНТИГіПЕРТЕНЗИВНОї ТЕРАПІЇ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕФЕКТИВНОСТІ АНТИГіПЕРТЕНЗИВНОї ТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,14 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
іМ. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Соколовська Олена Олексіївна
УДК 616.12-008.331.1:615.225.2:616-07+616.89
ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕФЕКТИВНОСТІ АНТИГіПЕРТЕНЗИВНОї ТЕРАПІЇ
14.01.11 – Кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь - 2002
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І.Георгієвського МОЗ України
Науковий керівник: кандидат медичних наук, доцент Легконогов Олександр Вікторович, Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгієвського МОЗ України, кафедра госпітальної терапії № 
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Кузнєцов Микола Степанович, Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної терапії № ;
доктор медичних наук, професор Сєркова Валентина Костянтинівна, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапії.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска АМН України, м. Київ, відділ гіпертонічної хвороби.
Захист відбудеться “_15_”_-січня _2003 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І.Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна 5/7).
Автореферат розісланий “_13_”__грудня__2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради | А.Д. Сахалтуєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гіпертонічна хвороба (ГХ) є однією з провідних проблем сучасної кардіології у зв'язку із широкою поширеністю і частим роз-витком її в осіб працездатного віку. В Україні в 1999 р. показник поширеності артеріальної гіпертензії (АГ), за даними офіційної статистики, склав 15,9%, а за результатами епідеміологічних досліджень досягав 40-45% серед дорослого населення, що свідчить про недостатнє виявлення АГ [Москаленко В.Ф., Коваленко В.М., 2000]. У зв'язку з цим важливою та актуальною представля-ється своєчасна діагностика АГ, яка здійснюється, насамперед, за допомогою добового моніторування АТ (ДМАТ) [Сіренко Ю.М., Гранич В.М., 1999; Verdecchia2000]. Існує також і можливість гіпердіагностики АГ при так званій "гіпертен-зії білого халата", причини якої, а також психологічні особливості, що призво-дять до розвитку такого роду реакції, у даний час вивчені недостатньо [Munakataet al., 1998; LantelmeMilon2000].
Лікування АГ дозволяє істотно (на 20%) знизити смертність від серцево-судинних ускладнень, однак лише у чверті хворих на АГ вдається адекватно контролювати АТ [Рекомендації з лікування АГ, 1998; Burt V.I. et al., 1995]. Припинення антигіпертензивної терапії або нерегулярний прийом препаратів можуть призводити до підвищення АТ і наступного повернення показників внутрішньосерцевої гемодинаміки до вихідного рівня [Лерман О.Б. та співавт., 1997]. Відмовлення від лікування залежить від ставлення хворого до свого стану і визначається його психологічними рисами, що сприяють фор-муванню соматоформного фундаменту захворювання. Виходячи з цього, перс-пективною є можливість передбачати відмовлення хворих на ГХ від тривалої антигіпертен-зивної терапії в ранній термін з урахуванням їх психологічних особливостей.
Ефективність лікування АГ залежить від правильного підбору антигіпер-тензивних засобів, адекватного впливу на такі оборотні фактори ризику, як паління, гіподинамія, гіперхолесте-ринемія, цукровий діабет, і заходів, спрямо-ваних на покращення якості життя і психологічного статусу пацієнтів [ВООЗ, 1999; HanssonDahlof1990]. Це пов'язано, насамперед, з активною участю психологічних факторів у патогенезі і перебігу ГХ із формуванням характерного профілю особистості, а також їхнім впливом на прогноз захво-рювання і прихильність до антигіпертензивної терапії [Остроумова О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕФЕКТИВНОСТІ АНТИГіПЕРТЕНЗИВНОї ТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок