Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ МІЦНОСТІ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ОПТИМАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ПРЕСУВАННЯ ДЕРЕВИННОСТРУЖКОВИХ ПЛИТ

ПРОГНОЗУВАННЯ МІЦНОСТІ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ОПТИМАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ПРЕСУВАННЯ ДЕРЕВИННОСТРУЖКОВИХ ПЛИТ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ МІЦНОСТІ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ОПТИМАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ПРЕСУВАННЯ ДЕРЕВИННОСТРУЖКОВИХ ПЛИТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,48 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Український державний лісотехнічний університет
Козак Руслан Олегович
УДК 674.815
ПРОГНОЗУВАННЯ МІЦНОСТІ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ОПТИМАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ПРЕСУВАННЯ ДЕРЕВИННОСТРУЖКОВИХ ПЛИТ
Спеціальність: 05.05.07 – машини та процеси лісівничого комплексу
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної технології переробки деревини і безпеки життєдіяльності Українського державного лісотехнічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Бехта Павло Антонович,
Український державний лісотехнічний університет, завідувач кафедри хімічної технології переробки деревини і безпеки життєдіяльності.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Білей Петро Васильович,
Український державний лісотехнічний університет, завідувач кафедри технології деревообробки і захисту деревини;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Гребенюк Микола Васильович,
Український науково-дослідний інститут механічної обробки деревини, старший науковий співробітник відділу механічної обробки деревини
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”, Міністерства освіти і науки України, кафедра хімічної інженерії і промислової екології, м. Львів.
Захист відбудеться “22” грудня 2000 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.072.03 Українського державного лісотехнічного університету за адресою:
79057, м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету за адресою: м. Львів, вул. Ген. Чупринки, 101.
Автореферат розісланий “21” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Прокопович Б.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим моментом у визначенні перспектив виготовлення деревинностружкових плит (ДСП) є подальша математизація досліджень і виявлення кількісних закономірностей формування їх міцності. На сьогоднішній день відсутній поглиблений математичний аналіз процесів структуротворення і руйнування ДСП. Чисто експериментальні методи пошуку і відпрацювання режимів стають неприйнятними.
Недостатня кількість досліджень, які б розкривали механізм формування міцнісних властивостей ДСП, не дозволяє визначити роль технологічних факторів, параметрів сировини і клейових матеріалів, розкрити ступінь їх впливу на якість цієї плити та знайти кількісні і якісні характеристики для одержання найбільшої міцності.
Відсутній контроль міцності без втрат готового виробу, який можливо здійснювати тільки при наявності аналітичних залежностей між якісними показниками готової плити, її параметрами та умовами виготовлення і, на основі цих залежностей, програмного забезпечення, яке дозволить проводити аналітичні дослідження і пошук режимів пресування максимально наближених до оптимальних. Необхідні науково обгрунтовані рекомендації щодо розробки цих режимів.
Деревинностружкова плита із заданими фізико-механічними характеристиками повинна мати оптимальні техніко-економічні показники виробництва. Важливим завданням у виробництві ДСП є зменшення матеріаломісткості плит без погіршення їх фізико-механічних властивостей.
Отже, на основі наведених аргументів, вирішення завдань прогнозування міцності та обгрунтування оптимальних параметрів процесу пресування ДСП є своєчасним і актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є розділом наукового напряму кафедри хімічної технології переробки деревини і безпеки життєдіяльності з проблеми: “Вдосконалення неруйнівних методів контролю якості деревини і деревинних матеріалів”.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є розробка методу прогнозування міцності деревинностружкових плит за параметрами технологічного процесу та обгрунтування оптимальних значень цих параметрів.
Відповідно до поставленої мети потрібно вирішити наступні завдання дослідження:
- розробити математичну модель міцності ДСП, яка встановлювала б зв'язок між технологічними і структурними параметрами їх виготовлення та експериментально перевірити її адекватність;
- експериментально визначити міцність деревинних частинок як основного армувального елемента ДСП;
- отримати залежності щільності деревинної сировини від її вологості в процесі виготовлення ДСП, міжстружкової пористості і коефіцієнта об’ємної щільності вкладання частинок від режимних параметрів цього процесу;
- дослідити вплив виду сировини і технологічних параметрів на ступінь спресування деревинних частинок;
- розробити техніко-економічну модель процесу виготовлення ДСП для визначення умов отримання міцних плит з мінімальними матеріальними витратами та на її основі знайти оптимальні значення параметрів цих плит, встановивши при цьому взаємозв'язок між умовами отримання ДСП, з одного боку, і кінцевими міцнісними властивостями плит з другого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ МІЦНОСТІ ТА ОБГРУНТУВАННЯ ОПТИМАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ПРОЦЕСУ ПРЕСУВАННЯ ДЕРЕВИННОСТРУЖКОВИХ ПЛИТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок