Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення методики маркшейдерського обліку видобутку вугілля в комплексно-механізованих лавах (на прикладі шахт Західного Донбасу)

Удосконалення методики маркшейдерського обліку видобутку вугілля в комплексно-механізованих лавах (на прикладі шахт Західного Донбасу)

Назва:
Удосконалення методики маркшейдерського обліку видобутку вугілля в комплексно-механізованих лавах (на прикладі шахт Західного Донбасу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,30 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бруй Ганна валеріївна
УДК 621.1:528
Удосконалення методики маркшейдерського обліку видобутку вугілля в комплексно-механізованих лавах (на прикладі шахт Західного Донбасу)
Спеціальність: 05.15.01 - “Маркшейдерія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі маркшейдерії у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Халимендик Юрій Михайлович,
завідувач кафедри маркшейдерії
Національного гірничого університету
Міністерства освіти і науки
України, (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор, Зеленський Олександр Семенович,
завідувач кафедри інформатики і інформаційних технологій Криворізького економічного інституту Київського національного економічного університету
Міністерства освіти і науки України;
кандидат технічних наук
ПЕТРУШИН Олександр Геннадійович, доцент кафедри геоінформатики і геодезії Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Провідна організація: | Криворізький технічний університет, кафедра маркшейдерії, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 15 червня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, тел.(0562) 47-24-11.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр.К.Маркса,19).
Автореферат розісланий “ 15 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. В. Солодянкин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з основних факторів, що забезпечують економічний і соціальний розвиток України, є ефективна робота вуглевидобувної галузі, збільшення обсягів видобутку вугілля і поліпшення його якості. Розв’язання цього глобального завдання значною мірою забезпечується збільшенням навантажень на лави, що вимагає технічного переоснащення шахт, удосконалення технології гірничих робіт, що, у свою чергу, висуває нові вимоги до інформації щодо кількості та якості вугілля, що видобувається.
Облік видобутку рядового вугілля є відповідальним завданням маркшейдерської служби шахти, тому що лежить в основі визначення руху запасів корисної копалини, сприяє правильній організації й оплаті праці, плануванню гірничих робіт.
Гірничо-геологічні і гірничотехничні умови відпрацювання вугільних пластів (високі швидкості посування очисних вибоїв, оснащених устаткуванням нового технічного рівня, збільшення глибини розробки, відпрацювання запасів на ділянках геологічних порушень тощо), що змінюються, ускладнюють об'єктивну оцінку кількості і якості вугілля, що видобувається. Ці показники оцінюються трьома видами обліку: бухгалтерським, статистичним і маркшейдерським. Маркшейдерський облік заснований на інструментальних замірах безпосередньо у виробках. В силу впливу багатьох факторів саме цей метод має найбільші похибки. Головними факторами, що знижують об'єктивність маркшейдерських вимірів є: зменшення потужності пласта безпосередньо у вибої лави, тектонічна порушеність тощо. Відсутність науково обґрунтованих параметрів маркшейдерського обліку перешкоджає визначенню достовірних обсягів видобутку з лав. Тому удосконалення методики обліку видобутку рядового вугілля в очисному вибої з урахуванням гірничо-геологічних, геомеханічних і технологічних факторів є актуальним науково-технічним завданням.
Науковою задачею роботи є встановлення закономірностей деформування вугільного пласта безпосередньо у вибої лави, викривленості лінії очисного вибою і показників мінливості геологічних параметрів розривних порушень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалася в 2002-2005 роках на шахтах ВАТ “Павлоградвугілля” як складова частина наукових досліджень, проведених НГУ (тема 010165 “Дослідження впливу параметрів напружено-деформованого стану гірського масиву на ведення очисних і підготовчих робіт в умовах шахти “Степова” ДХК “Павлоградвугілля”, № ДР 0102U004377 і ГП-341 “Розробка і впровадження моделі впливу техногенних факторів на геомеханічні процеси у структурно-неоднорідному гірському масиві”, № ДР 0104U000783).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Удосконалення методики маркшейдерського обліку видобутку вугілля в комплексно-механізованих лавах (на прикладі шахт Західного Донбасу)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок