Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Забезпечення захисту паливних систем від вільної вологи при експлуатації літаків

Забезпечення захисту паливних систем від вільної вологи при експлуатації літаків

Назва:
Забезпечення захисту паливних систем від вільної вологи при експлуатації літаків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний авіаційний університет
Туз Микола Дмитрович
УДК 629.735.082.6:662.75
Забезпечення захисту паливних систем
від вільної вологи
при експлуатації літаків
05.22.20 – експлуатація та ремонт засобів транспорту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Національному авіаційному університеті.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Гаража Валентин Васильович,
професор кафедри конструкції літальних
апаратів НАУ

Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор технічних наук, професор
Аксьонов Олександр Федотович,
радник ректорату НАУ
кандидат фізико-математичних наук, професор
Чигринець Анатолій Дмитрович,
завідувач кафедри будівельних і дорожніх машин
Київського університету економіки і технології
транспорту Міністерства транспорту України
Провідна організація - АНТК ім. О. К. Антонова, Міністерство
промислової політики, м. Київ
Захист відбудеться 25 лютого 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 в Національному авіаційному університеті.
Адреса: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету (03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1).
Автореферат розіслано 21 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Павлова С. В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Геополітичні та економічні зміни, які відбулися у світі за останнє десятиріччя, викликали суттєве переосмислення ролі авіації у світовій економіці та народному господарстві окремих держав. Показники економічної ефективності використання, надійності, питомої собівартості перевезень пасажирів та вантажів в умовах цілісного світового авіаційного ринку не лише визначають кількісно парк окремого типу повітряного судна (ПС), а фактично вирішують перспективу подальшого їх використання чи виробництва.
Взаємозв’язок між надійністю ПС, якістю реактивних палив та процесами в паливній системі відноситься до питань авіаційної хіммотології. Про важливість цих проблем говорить статистика. Близько 28 % авіакатастроф, що мали місце у світовій авіаційній практиці з технічних причин, відбулися унаслідок відмов паливних систем літаків. При цьому, прямим чи непрямим приводом до виникнення зазначених подій у 87 % був вплив тепломасообмінних процесів і накопичення вільної вологи в баках-кесонах.
Процес надходження і накопичення води в баках-кесонах ПС фізично обумовлений оборотною гігроскопічністю авіаційних палив при зміні термобаричних умов. Цілком виключити це явище технічними засобами не можливо. Вода завжди знаходиться в паливі у розчиненому стані, і, в більшості випадків, також в емульсійному та вільному станах. При позитивних температурах 15...20 оС в авіаційних паливах міститься розчиненої води до 0,01% по масі (100 г води на 1 т палива). В додаток до цього, по чинним в більшості провідних авіакомпаній світу вимогам на якість палив при заправці ПС, в паливах допускається вміст вільної води у вигляді дрібнодисперсної стійкої емульсії до 0,003 % по масі.
Здатність води змінювати свій фазовий стан під впливом зовнішніх експлуатаційних факторів визначає багатогранність її негативної дії на паливну систему та експлуатаційні показники палива.
Статистика відмов систем літаків свідчить, що застосовувані в паливних системах ПС зливальні пристрої, централізований злив відстою і системи довиробітку залишків палива лише обмежують накопичення води в баках на деякому рівні. Аналіз множини нормальних і екстремальних умов експлуатації ПС показує наступне: можлива така послідовність станів експлуатації у визначених умовах навколишнього середовища і режимах використання ПС, коли кількість вільної води в баках-кесонах стає значною, що безпосередньо впливає на надійність паливної системи та безпеку польотів. Необхідно особливо підкреслити, що зазначена ситуація виникає при повному виконанні пунктів регламенту технічного обслуговування ПС і розрахункових режимах льотної експлуатації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Забезпечення захисту паливних систем від вільної вологи при експлуатації літаків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок