Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАХОВО-ГОСПОДАРСЬКА ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА “СІЛЬСЬКИЙ ГОСПОДАР” (1899–1944)

ФАХОВО-ГОСПОДАРСЬКА ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА “СІЛЬСЬКИЙ ГОСПОДАР” (1899–1944)

Назва:
ФАХОВО-ГОСПОДАРСЬКА ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА “СІЛЬСЬКИЙ ГОСПОДАР” (1899–1944)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,09 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
ШЕВЧУК ГАННА ЙОСИПІВНА
УДК 94(477):394:37.014:63
ФАХОВО-ГОСПОДАРСЬКА
ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ
ТОВАРИСТВА “СІЛЬСЬКИЙ ГОСПОДАР”
(1899–1944)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів–2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Малик Ярослав Йосипович,
Львівський регіональний інститут державного
управління Національної академії державного управління при Президентові України,
завідувач кафедри європейської інтеграції і права
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Плисюк Василь Пилипович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри українознавства
кандидат історичних наук, професор
Кучерепа Микола Михайлович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, професор кафедри новітньої історії України
Провідна установа: Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича
НАН України, м. Львів
Захист дисертації відбудеться 18 квітня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського на- ціонального університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “16” березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Сухий О. М
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудовуючи незалежну Українську державу, дбаючи про її економічну могутність, мусимо передовсім докладно вивчити досвід наших попередників у всіх сферах суспільно-політичного й еконо-мічного життя, тим паче, що пропоновані економічні теорії закордонних фахівців не завжди придатні для втілення в реалії України. З цього приводу заслуговує на увагу, зокрема, досвід українського товариства “Сільський господар”, що було засноване у березні 1899 р. у містечку Олесько тодішнього Золочівського повіту. Побудоване на демократичних засадах, ставлячи своїм головним завданням турботу про поліпшення добробуту українського селянина і підвищення ролі села в політичному житті нації, товариство в період своєї діяльності цілеспрямовано, послідовно проводило свою національну еконо-мічну політику. Саме завдяки діяльності товариства українське село отримало кваліфіковані кадри агрономів, мережу фахових сільськогосподарських шкіл і дослідних установ, що давало можливість запроваджувати і ефективно використовувати нову техніку, вести господарство на рівні кращих світових зразків. На жаль, діяльність цього товариства не знайшла належного ви-світлення в історичній літературі.
Хронологічні рамки роботи охоплюють період з 1899 року, від створення товариства “Сільський господар”, й до 1944 року, коли після відновлення радянської влади на західноукраїнських землях діяльність товариства була заборонена, а його керівні діячі емігрували або були репресовані радянською каральною системою.
Географічні межі дослідження охоплюють західноукраїнські землі, що у різний період входили до складу Австро-Угорської імперії, Польської держави, УРСР та перебували під німецькою окупацією.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисер-таційна робота є складовою тематики “Актуальні проблеми історії України XX сто-ліття”, яка розробляється кафедрою історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка.
Об’єктом дослідження є українські громадсько-економічні організації на західноукраїнських землях в першій половині ХХ століття в контексті національного, політичного та культурного розвитку краю, а предметом – роль товариства “Сільський господар” у розвитку сільського господарства західноукраїнських земель, в економічному, політичному і культурному житті української нації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФАХОВО-ГОСПОДАРСЬКА ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ТОВАРИСТВА “СІЛЬСЬКИЙ ГОСПОДАР” (1899–1944)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок