Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАБОЛІЧНІ та КЛІНІЧНІ ЕФЕКТИ статинів та ІНГІБІТОРІВ ангіотензинперетворюючого ФЕРМЕНТУ при ІШЕМІЧНій ХВОРОБі СЕРЦЯ

МЕТАБОЛІЧНІ та КЛІНІЧНІ ЕФЕКТИ статинів та ІНГІБІТОРІВ ангіотензинперетворюючого ФЕРМЕНТУ при ІШЕМІЧНій ХВОРОБі СЕРЦЯ

Назва:
МЕТАБОЛІЧНІ та КЛІНІЧНІ ЕФЕКТИ статинів та ІНГІБІТОРІВ ангіотензинперетворюючого ФЕРМЕНТУ при ІШЕМІЧНій ХВОРОБі СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
харківський державний медичний університет
ТКАЧЕНКО ОЛЬГА ВІТАЛІЇВНА
УДК 616 - 005.4 - 085.225.2
МЕТАБОЛІЧНІ та КЛІНІЧНІ ЕФЕКТИ статинів та ІНГІБІТОРІВ ангіотензинперетворюючого ФЕРМЕНТУ
при ІШЕМІЧНій ХВОРОБі СЕРЦЯ
14.01.11 - Кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
ХАРКІВ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті терапії АМН України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Волков Володимир Іванович,
Інститут терапії АМН України, м. Харків,
завідувач відділу атеросклерозу та його ускладнень
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Латогуз Іван Кіндратович,
Харківський державний медичний університет, МОЗ України, завідувач кафедри внутрішніх хвороб, спортивної медицини і лікувальної фізичної культури;
доктор медичних наук, професор
Рачинський Іван Данилович,
Сумський державний університет, МОС України, медичний факультет, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска
АМН України, м. Київ, відділ атеросклерозу та ішемічної хвороби серця.
Захист відбудеться “10” жовтня 2002 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “10“ вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
доцент, к.мед.н. Овчаренко Л.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рішення проблеми профілактики і лікування ішемічної хвороби серця (ІХС), як одного з найбільш розповсюджених клінічних проявів атеросклерозу судин, є першочерговою задачею сучасної кардіології.
Більшість традиційних антиангінальних препаратів суттєво не впливає на прогноз захворювання. Тому, в даний час продовжується активний пошук препаратів, що мають як антиішемічну, так і антисклеротичну дію.
Розроблені за останнє десятиріччя ліки, які цілеспрямовано впливають на обмін ліпідів (інгібітори ГМГ-КоА-редуктази чи статины), обґрунтовано займають на сьогоднішній день перше місце в групі антисклеротичних препаратів. Два дослідження з первинної (West of Scotland Coronary Prevention Study - WOSCOPS) і вторинної (Scandinavian Simvastatin Survival Study - SSSS) профілактики ІХС дозволили поставити крапку в дискусії про можливість гіполіпідемічної терапії знижувати смертність від ІХС, не збільшуючи при цьому смертності від інших причин (SSSS, 1994 р.). Ще більш зміцнило позицію статинів дослідження CARE (Cholesterol and Reccurent Events), в якому було доведено, що зниження рівня холестерину до нормального (240 мг/дл чи 6.2 ммоль/л), під впливом правастатину в хворих, які перенесли інфаркт міокарду, зменшує ризик повторного інфаркту міокарду на 25 % (Оганов Р.Г., 1999 р.). У останньому клінічному рандомізованому дослідженні MIRACL (Myocardial Ishemia Reduction with Cholesterol Lowerin) продемонстровано скорочення випадків дестабілізації ІХС при призначенні аторвастатину в ранні строки при гострому коронарному синдромі. Остаточно механізм дії статинів не встановлено, але зрозуміло, що ефективність препаратів пов’язана не лише з гіполіпідемічною дією. Експериментально було доведено, що статини впливають на різноманітні фактори атерогенезу. Зокрема, виявлено протизапальний ефект статинів (Murphy R.T. et. al., 2001р.), зменшення під їх дією проліферації гладком`язових клітин і їх міграції в інтиму судин (Koh K.K., 2000). Важливо, що ефективність препаратів не залежала від рівня зниження холестерину.
Ще одна група препаратів - інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ) - має експериментально доведений антисклеротичний потенціал. У ряді багатоцентрових досліджень теоретичні передумови антисклеротичного ефекту інгібіторів АПФ знайшли і клінічне підтвердження. Інгібітори АПФ, нормалізуючи функцію ендотелію, гальмують прогресування коронарного атеросклерозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТАБОЛІЧНІ та КЛІНІЧНІ ЕФЕКТИ статинів та ІНГІБІТОРІВ ангіотензинперетворюючого ФЕРМЕНТУ при ІШЕМІЧНій ХВОРОБі СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок