Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПРИРОДНИЧОЇ ОСВІТИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ В ІСТОРІЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК ПРИРОДНИЧОЇ ОСВІТИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ В ІСТОРІЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
РОЗВИТОК ПРИРОДНИЧОЇ ОСВІТИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ В ІСТОРІЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У першому розділі «Ступінь наукової розробки досліджуваної проблеми» на основі вивчення сучасних науково-педагогічних джерел розкрит
о сутність природничої освіти у сучасній початковій школі, виявлено та схарактеризовано основні напрями наукової розробки


Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С. Сковороди
СОБЧЕНКО ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 37.033 + 372.4
РОЗВИТОК ПРИРОДНИЧОЇ ОСВІТИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
В ІСТОРІЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Іонова Олена Миколаївна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
завідувач кафедри
природничо-математичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Побірченко Наталія Семенівна,
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини,
проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Щокіна Наталія Борисівна,
Інститут підвищення кваліфікації
спеціалістів фармації Національного
фармацевтичного університету
(м. Харків), доцент кафедри педагогіки
та психології.
Захист відбудеться « 4 » червня 2008 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди (61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розісланий «24» квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Головним завданням сучасної початкової освіти є забезпечення всебічного розвитку особистості засобами навчальних предметів. Особливо важливим для молодших учнів є якісне засвоєння змісту природничої освіти. Це зумовлено тим, що природничі знання, здобуті під час навчання в початковій школі, є базою вивчення природничих дисциплін (біологія, хімія, фізика, географія) в середніх і старших класах. З іншого боку, надто важливо вже з перших шкільних років сформувати в учнів систему природничих знань і вмінь, особистісно-ціннісних орієнтацій, необхідних їм для адекватного світосприйняття й цивілізованої взаємодії з природним середовищем.
Одним із напрямів розв’язання завдання забезпечення якісного засвоєння учнями змісту природничої початкової освіти є вдумливе осмислення, об’єктивна оцінка вагомих теоретичних та практичних здобутків вітчизняної педагогічної думки минулих років.
Особливо цінним у цьому контексті є звернення до освітньо-виховного досвіду педагогіки другої половини ХІХ ? початку ХХ століття, коли відбувався активний розвиток прогресивних освітніх ідей, пов’язаних з дидактикою та методикою викладання природознавства у школі.
Аналіз архівних матеріалів, історико-педагогічної та сучасної літератури засвідчує, що окремі аспекти природничої освіти в початковій школі другої половини ХІХ ? початку ХХ століття були предметом вивчення науковців, а саме: теорія та практика організації освіти учнів у гімназіях (О.Грива, І.Курляк, Т.Лутаєва); виховання у школярів свідомого ставлення до природи (Н.Борисенко); висвітлення досвіду взаємодії учнів з довкіллям у спадщині видатних педагогів досліджуваного періоду (Л.Березівська, Н.Побірченко, Л.Попова, Н.Роман, О.Сухомлинська та інші); розвиток природничих наук (Т.Звонкова); визначення змісту й сутності природничонаукових з’їздів (М.Караванська).
Суттєву допомогу в осмисленні й аналізі педагогічних явищ, що є предметом дослідження, надали праці, присвячені таким питанням, як: психолого-педагогічні засади засвоєння учнями змісту початкової освіти, зокрема її природничого складника; співвідношення між засвоєнням знань і розвитком школярів у процесі навчання (Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПРИРОДНИЧОЇ ОСВІТИ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ В ІСТОРІЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок