Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОДИФІКАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)

КОДИФІКАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
КОДИФІКАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,29 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Погорелов Євген Валентинович
УДК 340.11.32
КОДИФІКАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
В ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ
(ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних та правових вчень.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Євграфов Павло Борисович,
заступник голови Конституційного
Суду України.
Офіційні опоненти: – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Копейчиков Володимир Володимирович, Національна академія
внутрішніх справ України, професор кафедри теорії держави і права; –
кандидат юридичних наук, доцент Бенедик Іван Васильович,
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, доцент кафедри теорії держави і права.
Провідна установа: Львівський національний університет ім. Івана Франка.
Захист відбудеться “ 28 ” жовтня 2000 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.03 при Університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “26” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Кодифікаційна діяльність – традиційний і об'єктивно необхідний напрямок державної діяльності країни, яка має відносно розвинуту систему законодавства – структуровану форму права. У цьому контексті Україна, ставши на шлях розбудови суверенної, демократичної, правової держави, змушена здійснювати відповідні заходи щодо створення нової правової системи (після здобуття Україною незалежності майже 80% суспільних відносин регулювалося союзним законодавством), яка б відповідала пріоритетам, пов'язаним з життям, правами і свободами людини, вимогам ринкової економіки.
Проте, кількісна характеристика законодавства України має певні істотні розбіжності з якістю цього законодавства. Існування цих та інших важливих обставин, що зумовлюють зміст, якість та обсяг національного законодавства, були предметом обговорення, зокрема, Першої (м. Київ, 1993), Другої (м. Харків, 1993) всеукраїнської конференції з питань кодифікації українського законодавства. З огляду на висновки та рекомендації цих конференцій на державному рівні (постанови Президії Верховної Ради України від 12.04.1994р. та від 23.08.1995р.) були створені Українська кодифікаційна комісія та Українська комісія з питань правничої термінології.
Завдяки цим заходам та результатам Міжнародної науково-практичної конференції “Систематизація законодавства в Україні: проблеми теорії і практики” (м. Київ, 2000), кодифікаційний процес в Україні зробив ще один значний крок у вирішені як теоретичних, так і практичних проблем у цьому напрямку. Але чимало проблем формування законодавства України, в тому числі розробки науково обгрунтованої концепції (теорії) кодифікації, потребують подальшого всебічного і глибокого дослідження, залишаються для Української держави гостро актуальними.
За радянських часів кодифікаційна діяльність певною мірою знаходилась у центрі наукових досліджень, серед яких є чимало теоретично обгрунтованих і практично цінних висновків вчених-юристів щодо кодифікаційної діяльності. Сьогодення України об'єктивно змушене припускати екстраполяцію цих висновків на якісно нову правову систему, в центрі якої перебуває людина як найвища соціальна цінність.
Тому в аспекті обгрунтування методологічних підвалин кодифікаційної діяльності в Україні сучасні теоретико-правові дослідження вимагають як аналізу наукової спадщини, орієнтуючись на принципи наступництва правотворчості, в тому числі кодифікаційної діяльності, так і аналізу системи чинного законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОДИФІКАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В ПРАВОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок