Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ НІМЕЦЬКИХ ВИСЛОВЛЕНЬ-ПРИСЛІВ'ЇВ

СЕМАНТИКО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ НІМЕЦЬКИХ ВИСЛОВЛЕНЬ-ПРИСЛІВ'ЇВ

Назва:
СЕМАНТИКО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ НІМЕЦЬКИХ ВИСЛОВЛЕНЬ-ПРИСЛІВ'ЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,83 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Прутчикова Валентина Василівна
УДК 811.112.2:398.9:81'37
СЕМАНТИКО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
НІМЕЦЬКИХ ВИСЛОВЛЕНЬ-ПРИСЛІВ'ЇВ
Спеціальність 10.02.04. – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2003
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі германської філології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ВЄДЄНЬКОВА МАЙЯ СЕРГІЇВНА,
Дніпродзержинський державний технічний університет,
професор кафедри перекладу та іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
ГАМЗЮК МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ,
Київський національний лінгвістичний університет,
завідувач кафедри німецької мови
кандидат філологічних наук, доцент
ПРИХОДЬКО АНАТОЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри німецької філології
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і
науки України, кафедра германської філології, м. Донецьк
 
Захист відбудеться 27 лютого 2003 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61007, Харків, пл. Свободи, 4.
 
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61007, Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 25 січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Солощук

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасний період значно розширився діапазон досліджень висловлень-прислів'їв (ВП) у лінгвістичному плані – у пареміології, фольклористиці, а також у культурології, антропології та інших суміжних дисциплінах, що засвідчує активізацію теоретичного і практичного інтересу до фразеологічного фонду мови. Відмічається взаємозбагачення та зближення пареміологічних і фразеологічних сфер дослідження (Greciano G., Mieder W.).
Поряд з активним дослідженням лінгвістичних аспектів прислів'їв в соціо-культурологічному та історичному планах (Добровольський Д.O., Телія В.М., Pirainen E., Profantova Z., Charteris-Black J., Мeier О., Simon І., Sweterlitsch R., Yusuf Y.К. та. ін.), останнім часом з'явився ряд робіт (Мокієнко В.М., Ніколаєва Т.М., Селіверстова О.І., Сидоркіна Г.Д., Тарланов З.К., Ужченко В.Д., Glenk E.M., Маtulina J., Taylor А., Тemple J.G., Weber E.U., Wotjak B. та ін.), де переважають прагмалінгвістичний аналіз їхніх текстоорганізуючих засобів, їх опис як мовленнєвих дій, характеристика особливостей застосування у різних типах текстів і контекстів, соціальний і психолінгвістичний аспекти, а також опис цих конвенціональних засобів у порівняльному аспекті як інтеркультурного явища. Проте, як відмічається в ряді досліджень (Fleischer W., Hose S., Taylor A.), системні і функціональні особливості ВП як комунікативних одиниць залишаються недостатньо вивченими.
У ВП виявлено значний потенціал внутрішніх перетворень у структурно-семантичному плані, який може бути використаний з метою пристосування до різноманітних умов дискурсу (Пермяков Г.Л., Дандіс А., Гак В.Г., Ніколаєва Т.М., Райхштейн А.Д., Арутюнова Ж.М., Бондаренко Л.Ф., Глухих В.М., Козирєва Л.Ф., Мухіна Т.П., Панкратова С.М.). У дискурсі ВП застосовуються поряд з вільними висловленнями, узгоджуючись з ними за смислом і підкоряючись загальним закономірностям граматичної будови мови, не порушуючи при цьому цілісності тексту. Однак усталеність синтаксичної структури, комунікативна самодостатність і функціонально-семантична заданість ВП детермінують специфіку шляхів і способів їх функціональної реалізації, що також потребує подальшого вивчення.
Завдяки активній розробці теоретичних проблем семіотики, теорії функціональної перспективи речення, семантичного синтаксису, лінгвістики тексту, а також з розвитком галузей мовознавства, орієнтованих на людину та її діяльність, зокрема, теорії мовленнєвої комунікації, теорії мовленнєвої діяльності, теорії мовленнєвих актів (МА), і у результаті подальшого розвитку соціолінгвістики і психолінгвістики став можливим новий підхід до вивчення ВП з позицій системного аналізу з урахуванням взаємодії його різних аспектів, лінгвістичних і екстралінгвістичних чинників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СЕМАНТИКО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ НІМЕЦЬКИХ ВИСЛОВЛЕНЬ-ПРИСЛІВ'ЇВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок