Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМКИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі підприємств вино- коньячногого виробництва).

ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМКИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі підприємств вино- коньячногого виробництва).

Назва:
ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМКИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі підприємств вино- коньячногого виробництва).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,26 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КУЗАНАШВІЛІ РОМАН КАРЛОВИЧ
УДК [664:663.241].003.13
ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМКИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
(на прикладі підприємств вино- коньячногого виробництва).
Спеціальність 08.07.01 - Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Мардаровський Фелікс Зосімович,
Одеська державна академія харчових
технологій Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри організації підприємств.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кузьмін Олег Євгенович,
Державний університет
“Львівська політехніка”,
завідувач кафедри менеджменту
і міжнародного підприємництва,
доктор економічних наук,
професор Продіус Іван Прокопович,
Одеський Державний політехнічний
Університет, завідувач кафедри
менеджменту
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних
сил України НАН України,
відділ регіональних проблем розвитку і
розміщення харчової
та переробної промисловості, м. Київ.
Захист відбудеться_____ ______________ 2000 року о _____ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради К41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м.Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий____ _____________ 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Степанов В.М.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проведення радикальної економічної реформи і перехід від адміністративно-командної системи до формування ринкових відносин між суб'єктами господарювання збільшили актуальність дослідження проблем підвищення ефективності виробництва і особливо у галузях харчової промисловості України.
Сьогодні як одна із особливостей розвитку харчової промисловості країни, ставиться проблема теоретичного осмислення і визначення перспективних напрямків підвищення ефективності виробництва, що забезпечують найбільш повне задоволення потреб суспільства. При цьому мова йде не просто про підвищення якості систем управління усіма ланками народного господарства і особливо підприємствами, а про нову якість нашого розвитку, швидкому просуванні вперед на стратегічно важливих напрямках, інтенсифікації виробництва в умовах переходу на ринкові відносини.
Перед суспільством стоять невідкладні проблеми по поліпшенню продовольчого постачання, збільшення виробництва товарів і послуг для народу, і, головне, виходу зі стану дефіцитної економіки.
Наявність помилок при переході на ринкові відносини призвело до спаду виробництва в Україні, про це свідчать цифри, що характеризують соціально-економічний рівень в Україні, який подано такими показниками: спад виробництва за останні п'ять років реформи - 55%, а з середини 1997 року досяг 61,1%; безробіття досягло рівня 40%; близько 70% населення знаходяться за межою бідності. Є заборгованість по заробітній платі, пенсіях, стипендіях. Відчутні втрати понесло сільське господарство і підприємства харчової промисловості: їхня продукція зменшилася на 17-40%. На 20-30% у середньому на рік знижується виробництво найцініших видів продовольства, що містять білки тваринного походження (молоко, м'ясо, олія, яйце). Скорочення їхнього споживання є прямою загрозою генофонду українського народу.
Практично був зруйнований агропромисловий комплекс України, порушені зв'язки між сільським господарством і переробними підприємствами. Це становище призвело до економічного спаду підприємств харчової промисловості. Особливо ці обставини вплинули на підприємства вино- коньячної галузі, що сильно залежать від розвитку виноградарської зони сільськогосподарського сектору АПК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПЕРСПЕКТИВНІ НАПРЯМКИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (на прикладі підприємств вино- коньячногого виробництва).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок