Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА ІНТЕНСИВНИХ ТИПІВ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ЕКОНОМІЧНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА ІНТЕНСИВНИХ ТИПІВ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА ІНТЕНСИВНИХ ТИПІВ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,84 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
КОСТЮК Людмила Андріївна
УДК 631.164.24:634.1/.7.11
ЕКОНОМІЧНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА
ІНТЕНСИВНИХ ТИПІВ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ
В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
08.07.02 _економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ _2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Мліївському інституті садівництва ім. Л.П.Симиренка Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Шестопаль Олександр Миколайович,
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік УААН
Юрчишин Володимир Васильович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”,
завідувач відділу аграрної та соціальної політики
кандидат економічних наук, доцент
Мазур Катерина Василівна,
Вінницький державний аграрний університет,
доцент кафедри менеджменту АПК, м. Вінниця
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра економіки,
м. Київ
Захист відбудеться "9" листопада 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.350.01 в Національному науковому центрі “ Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, кімн. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, кімн. 211.
Автореферат розісланий "24" вересня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат економічних наук Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Садівництво в Україні є традиційною галуззю сільськогосподарського виробництва. Природні умови більшості районів країни сприятливі для успішного вирощування всіх плодових і ягідних культур помірного клімату. Прикметним є й те, що ряд зон, підзон, районів відзначаються винятково сприятливими грунтово-кліматичними умовами для виробництва плодів теплолюбних культур і окремих цінних помологічних сортів, ареал вирощування яких є надто обмеженим у сусідніх країнах, що характеризує значний експортний потенціал галузі. За комплексом природних і економічних умов для розвитку промислового садівництва Україна має явні переваги перед сусідніми державами на сході, півночі та заході.
Однак цей потенціал в останні роки через низку причин макро- і мікроекономічного рівня використовується вкрай незадовільно. У галузі переважають явно негативні тенденції: знижуються валові збори плодів і ягід, скорочуються площі насаджень, до критичного рівня знизилися темпи їх відтворення. У більшості господарств садівництво стало збитковою галуззю, а тому й не має внутрішніх нагромаджень навіть для простого відтворення виробництва. Найгострішою в даний час є проблема інвестицій, вирішення якої вбачається у підвищенні ефективності виробництва плодів і ягід на основі зростання продуктивності насаджень та ефективного використання виробничих ресурсів. Це зумовлює необхідність аналізу та всебічної оцінки всіх складових виробничої інфраструктури в садівництві та, передусім, головного елемента основного капіталу в галузі – типів насаджень і помологічних сортів.
Збільшення обсягів виробництва високоякісної сільськогосподарської продукції в нових економічних умовах господарювання при постійному зростанні цін на енергоносії та інші ресурси пов’язане з гострою проблемою опрацювання і поширення високоінтенсивних і водночас енергоощадних технологій, які б забезпечували збереження стійкого стану агробіоценозів. Проблемам інтенсифікації сільськогосподарського виробництва та її ефективності присвячені роботи І.І. Лукінова, В.М. Трегобчука, Л. Чете, Ф. Ердеї, Я. Мартона, Т.С. Хачатурова, І. Суслова та інших вчених. У галузі садівництва питання інтенсифікації найповніше викладені в працях П.Ф. Дуброви, В.В. Юрчишина, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ТА ЕНЕРГЕТИЧНА ОЦІНКА ІНТЕНСИВНИХ ТИПІВ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок