Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕМЕНТАРНИЙ КОНТРАПУНКТ В ТЕОРІЇ СТРОГОГО СТИЛЮ

ЕЛЕМЕНТАРНИЙ КОНТРАПУНКТ В ТЕОРІЇ СТРОГОГО СТИЛЮ

Назва:
ЕЛЕМЕНТАРНИЙ КОНТРАПУНКТ В ТЕОРІЇ СТРОГОГО СТИЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МИСТЕЦТВ
ім. І.П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО
Приходько Ігор Михайлович
УДК 781.42
ЕЛЕМЕНТАРНИЙ КОНТРАПУНКТ
В ТЕОРІЇ СТРОГОГО СТИЛЮ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті мистецтв
ім. І.П. Котляревського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Полтавцева Галина Борисівна
Харківський державний університет мистецтв
ім. І. П. Котляревського,
доцент кафедри гармонії і поліфонії
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Мілка Анатолій Павлович
Санкт-Петербурзька державна консерваторія
ім. М. А. Римського-Корсакова,
професор кафедри історії і теорії поліфонії
кандидат мистецтвознавства, доцент
Жарков Олександр Миколайович,
Національна музична академія України
ім. П. І Чайковського,
доцент кафедри теорії музики
Захист відбудеться “12” грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої ради К.64.871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, Харків, м. Конституції, 11/13, ауд. 58.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, Харків, м. Конституції, 11/13.
Автореферат розісланий “9” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент М.С. Чернявська
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Строгий стиль, подібно латинській мові, можна розглядати або як мертвий історичний баласт, або як живе джерело європейської культури. Лише друга точка зору дозволяє осмислити роль строгого стилю в сучасній музичній культурі: малопомітний в її багатоголоссі, він, подібно до витриманого голосу – майже нечутного конструктивного стрижню поліфонічної тканини, утворює міцний фундамент професійної музичної діяльності і водночас є взірцем втілення духовного начала в музиці. Вивчення закономірностей взаємодії між технічними і виразовими засобами строгого стилю нерозривно пов’язане із вдосконаленням наукового апарату поліфонічної теорії.
Впливова в зарубіжному музикознавстві дидактика елементарного контрапункту систематизувала технологічні норми “шкільного” строгого стилю, узагальненню і верифікації яких перешкоджає висунута Г. Шенкером теза про художню “неповноцінність” музики XV-XVI ст. Вітчизняна інтонаційна теорія володіє достатнім науковим потенціалом для осмислення накопиченого дидактикою досвіду. Проте реалізації цього потенціалу перешкоджає насторожене ставлення до церковної музики і традиційних форм вивчання контрапункту, що склалося в радянський період. Розрив між теоретично неосмисленим емпіричним досвідом зарубіжної дидактики і нереалізованим пояснювальним потенціалом вітчизняної теорії свідчить про актуальність вибраної теми і є проблемою, на вирішення якої націлена дана дисертація.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі гармонії і поліфонії Харківського державного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського і відповідає комплексній темі №2 “Теоретико-методологічні проблеми сучасного музикознавства в контексті традицій і новаторства” перспективного тематичного плану науково-дослідної роботи на 2002-2007 рр. Тема затверджена на засіданні Вченої ради Харківського державного університету мистецтв їм. І. П. Котляревського (протокол № 6 від 8 лютого 2007 р.).
Метою даного дослідження є осмислення шенкеріанської концепції елементарного контрапункту на базі інтонаційної теорії. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
- перетворити концептуальну структуру елементарного контрапункту відповідно до вимог інтонаційної теорії;
- побудувати хроноструктурну модель, що відображає відносини між “шкільним” і реальним строгим стилем;
- систематизувати і доповнити в межах оновленої концепції елементарного контрапункту уявлення про прекомпозиційні засоби поліфонії строгого стилю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕЛЕМЕНТАРНИЙ КОНТРАПУНКТ В ТЕОРІЇ СТРОГОГО СТИЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок