Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСОКОДИСПЕРСНІ КРЕМНЕЗЕМИСТІ ПОРОШКИ ДЛЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПЛАСТМАС

ВИСОКОДИСПЕРСНІ КРЕМНЕЗЕМИСТІ ПОРОШКИ ДЛЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПЛАСТМАС

Назва:
ВИСОКОДИСПЕРСНІ КРЕМНЕЗЕМИСТІ ПОРОШКИ ДЛЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПЛАСТМАС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,95 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Гончаренко Яна Миколаївна
УДК 666.192: 616.31.
ВИСОКОДИСПЕРСНІ КРЕМНЕЗЕМИСТІ ПОРОШКИ
ДЛЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПЛАСТМАС
Спеціальність 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Семченко Галина Дмитрівна,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
головний науковий співробітник кафедри
технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ситник Римма Дмитрівна,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри органічної хімії;
 
кандидат технічних наук, доцент
Бурак Микола Петрович,
Харківська державна академія міського
господарства, доцент кафедри технології будівельного виробництва і будівельних матеріалів.
 
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний
університет, кафедра хімічної технології кераміки та скла, Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 21.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий 20.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сахненко М.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток медицини потребує створення нових композиційних матеріалів, біологічно сумісних із живим організмом. Останнім часом інтенсивно проводяться роботи зі створення нових технологій виробництва і застосування в медицині матеріалів на основі кераміки. Композиційні матеріали на основі медичних пластмас і керамічних наповнювачів зазнають пік популярності серед стоматологів і пацієнтів, тому що вони мають високі естетичні і міцнісні властивості, є технологічними при використанні.
Український ринок стоматологічних композиційних матеріалів представлено, в основному, продукцією закордонних фірм, яка відрізняється від вітчизняних матеріалів більш високою якістю, проте має високу вартість. Продукція, вироблена на Україні, часто не відповідає міжнародним стандартам, що предявляються до сучасних стоматологічних матеріалів, і потребує подальшого удосконалення властивостей і технології виробництва.
Успіх клінічного використання композиційних матеріалів в стоматології великою мірою залежить від вибору і якості наповнювача. Світлозаломлення порошку, розмір і форма його частинок є важливими критеріями при виборі наповнювача для стоматологічних пластмас. Відмінність показників заломлення матриці і наповнювача на 0,01 різко знижує прозорість композиту, що утруднює за естетичним розумінням використання його як стоматологічного матеріалу.
Можливість при виготовленні скла коректувати його склад забезпечує одержання заданого показника заломлення наповнювача, що відповідає світлозаломленню полімерної матриці. Технологія синтезу наповнювачів із скла є достатньо енергоємною за рахунок тривалих помелів, необхідних для одержання частинок із високою питомою поверхнею.
У зв'язку з цим розробка кремнеземистого наповнювача для стоматологічних пластмас за допомогою безпомельної золь-гель технології, яка забезпечує конкурентноздатність продукції, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках науково-дослідної тематики кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ “ХПІ”, що проводилася за напрямком 70 “Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки сировини України” (Наказ Міністерства освіти України № 37 від 13 лютого 1997 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИСОКОДИСПЕРСНІ КРЕМНЕЗЕМИСТІ ПОРОШКИ ДЛЯ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ПЛАСТМАС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок