Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМУННИЙ ГОМЕОСТАЗ ХВОРИХ НА ХЕЙЛІТИ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ З УРАХУВАННЯМ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

ІМУННИЙ ГОМЕОСТАЗ ХВОРИХ НА ХЕЙЛІТИ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ З УРАХУВАННЯМ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

Назва:
ІМУННИЙ ГОМЕОСТАЗ ХВОРИХ НА ХЕЙЛІТИ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ З УРАХУВАННЯМ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРМАТОЛОГІЇ ТА ВЕНЕРОЛОГІЇ
АМН УКРАЇНИ
МУЖЕЦЬКА НІНА ІГОРІВНА
УДК 616.317:612.017
ІМУННИЙ ГОМЕОСТАЗ ХВОРИХ НА ХЕЙЛІТИ ТА
ЙОГО КОРЕКЦІЯ З УРАХУВАННЯМ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ
14.01.20 – шкірні та венеричні хворби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І.Георгієвського МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Калюжна Л.Д.,
Київська медична академія післядипломної освіти ім.
П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри шкірних
та венеричних хвороб.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Мавров Г. І., завідувач відділенням
венерології Інституту дерматології та венерології АМН України,
14.01.20 - шкірні і венеричні хвороби
доктор медичних наук, професор Дудченко М.О.,
завідувач кафедри шкірних та венеричних хвороб
Української медичної стоматологічної академії
(м. Полтава).
Провідна установа: Національний медичний університет ім. акад Богомольця
МОЗ України, кафедра шкірних та венеричних хвороб із
курсом проблем СНІДу, м. Київ
Захист відбудеться “10” липня 2002 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .603.01 при Інституті дерматології та венерології АМН України за адресою: 61057, м. Харків, вул. Чернишевського, 7/9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту дерматології та венерології АМН України за адресою: 61057, м. Харків, вул. Чернишевського, 7/9.
Автореферат розісланий “7” червня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, ст.н.с. Г.М. Бондаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасній дерматологічній літературі відсутні аналітичні наукові публікації по епідеміології хейлітів. Разом з тим, запальні захворювання червоної окрайки губ, перш за все, відносяться до тих патологічних процесів, які створюють серйозні косметичні незручності і фізичні страждання, вимагають особливої уваги лікаря-дерматолога (Є.В. Боровський, А.Л. Машкиллейсон, 1984; С.А. Кутін, 1984; Ю.К. Скрипкін, 1994).
Протягом останніх десятиліть хейліти були і залишаються однією з найсуперечливіших і невирішених проблем дерматології. Неясний етіопатогенез, невідповідність міжнародній (ВООЗ) і вітчизняній систематиці захворювань, відсутність переконливо обгрунтованих лікувальних підходів однозначно свідчать про необхідність обговорення і подальшого вивчення групи запальних захворювань червоної окрайки губ.
На нашу думку, інтерес до вивчення імунопатологічних етіопатогенетичних основ розвитку групи власне хейлітів базується на ряді характерних рис цих захворювань. Так, перш за все, це вибіркове ураження червоної окрайки губ, що звично властиво для органо (тканинно)специфічних аутоімунних процесів (Йегер Л., 1990, Schwartz R., 1986). По-друге, ця схильність до хронізації і рецидивуючого перебігу, в основі чого при більшості захворювань лежить імунний дисбаланс (А.Н. Маянський, 1991). Ще одним важливим аргументом є те, що хейліти часто виникають на фоні аутоімунних захворювань (дифузний токсичний зоб та ін.) (Р.І. Залкієв, 1983; Є.В. Боровський, А.Л. Машкиллейсон, 1984). І, нарешті, одержано позитивний клінічний ефект від використання при лікуванні хейлітів імуномодуляторів (С.А. Кутін, 1984).
У зв’язку з цим надзвичайно важливою є правильна розстановка патогенетичних акцентів: хейліт як причина порушень імунітету, або хейліт як результат певного дисбалансу імунної системи. На нашу думку, саме відповідь на це питання може стати базисом для розробки нових шляхів диференційованої патогенетичної терапії групи запальних захворювань червоної окрайки губ.
В світлі вищевикладеного комплексне вивчення пато- і саногенетичних аспектів функціонування імунної системи у хворих на власне хейліти здається нам дуже перспективним напрямком як в науковому, так і в практичному плані.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІМУННИЙ ГОМЕОСТАЗ ХВОРИХ НА ХЕЙЛІТИ ТА ЙОГО КОРЕКЦІЯ З УРАХУВАННЯМ ВИЯВЛЕНИХ ПОРУШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок