Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічна організація процесу засвоєння підлітками математичних понять

Загрузка...

Психологічна організація процесу засвоєння підлітками математичних понять

Назва:
Психологічна організація процесу засвоєння підлітками математичних понять
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,30 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім.Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Жигайло Наталія Ігорівна
УДК 159.9.07+159.9: 37.015.3
Психологічна організація процесу засвоєння
підлітками математичних понять

19.00.07 – ПЕДАГОГІЧНА ТА ВІКОВА ПСИХОЛОГІЯ
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім.Г.С.Костюка АПН України


Науковий керівник :
Офіційні опоненти:
Провідна установа:доктор психологічних наук, професор, академік АПН України Максименко С.Д.,
Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН України, директор
доктор психологічних наук, старший науковий співробітник Швалб Ю.М., Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН України, лабораторія екологічної психології, завідувач
кандидат психологічних наук, доцент Соловієнко В.О., Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, кафедра психології та педагогіки, доцент
Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України, кафедра загальної і експериментальної психології, м. Івано-Франківськ
Захист відбудеться 25.04.2001 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.01.48.01 в Інституті психології ім.Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім.Г.С.Костюка АПН України
Автореферат розіслано 22.03.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена новими вимогами до загальноосвітніх навчальних закладів, які мають сприяти становленню творчої особистості, здатної до самовияву у різних видах діяльності. У звязку з цим підвищується роль психологічних досліджень, спрямованих на пошук таких методів і прийомів навчання, які б сприяли розвитку творчого потенціалу підростаючого покоління.
Відомо, що математика в середній школі є чи не найбільш складною для опанування, оскільки успішне її засвоєння вимагає від субєкта учіння досить високого рівня розвитку теоретичного мислення та інтелектуальної активності.
Вiтчизняна психологiя має значний досвід вирiшення проблеми оптимiзацiї учбової дiяльностi учнiв: це, зокрема, теорiя поетапного формування розумових дiй (П.Я.Гальперiн, Н.Ф.Тализiна), концепція розвитку теоретичного мислення учнів у процесі навчання (В.В.Давидов), теорія системного та планомiрного формування прийомiв розумової дiяльностi (Д.М.Богоявленський, Н.О.Менчинська), вчення про умови розвитку особистостi в процесi навчання (Г.С.Костюк), формування особистостi учня як cуб’єкта пiзнавальної дiяльностi, спрямованої на розвиток теоретичного мислення школярiв (С.Д.Максименко).
Аналіз проблем розумової дiяльності, взаємозв’язку навчання та розвитку особистості здійснено у працях Л.С.Виготського, О.В.Скрипченка, О.М.Матюшкiна, В.О.Моляко та ін.
У багатьох психологiчних дослiдженнях розглядається питання структури, змiсту задач, їх типологiї (Г.О. Балл, Ю.I.Машбиць, Л.М.Фрiдман, В.А.Крутецький); шляхів розв’язання і функцiй творчих задач (Т.В.Кудрявцев, В.О.Моляко, А.Ф.Есаулов).
Досвід впровадження у навчально-виховний процес концепції розвивального навчання свідчить про те, що розвиток теоретичного мислення забезпечується спеціальними діями, спрямованими на засвоєння понять. Тим часом, у системі психолого-педагогічних засобів навчання підлітків математики і досі не розроблено прийоми організації процесу засвоєння, адекватних змістові тих понять, які передбачені існуючою програмою навчання з математики для учнів середньої ланки освіти. Необхідність розробки таких прийомів, які б забезпечили повноцінне засвоєння підлітками основних математичних понять, і становить проблему нашого дослідження.
Дослідження виконано в межах теми лабораторії психології навчання Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України “Психологічні чинники розвивального навчання в різних освітніх системах ” (№ 0196U006951).
Обєкт дослідження – процес засвоєння підлітками математичних понять.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Психологічна організація процесу засвоєння підлітками математичних понять

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок