Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ,  ЕЛЕКТРИЧНИХ І МАГНІТНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОТРІЙНИХ СПОЛУК ІЗ СТРУКТУРОЮ ThMn12

ОСОБЛИВОСТІ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ,  ЕЛЕКТРИЧНИХ І МАГНІТНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОТРІЙНИХ СПОЛУК ІЗ СТРУКТУРОЮ ThMn12

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ,  ЕЛЕКТРИЧНИХ І МАГНІТНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОТРІЙНИХ СПОЛУК ІЗ СТРУКТУРОЮ ThMn12
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ
ТЕМПЕРАТУР ім. Б.І. ВЄРКІНА
Терехов Андрій Валерійович
УДК 538.9; 538.945; 538.955
ОСОБЛИВОСТІ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ,  ЕЛЕКТРИЧНИХ І
МАГНІТНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОТРІЙНИХ СПОЛУК ІЗ
СТРУКТУРОЮ ThMn12
01.04.07 - фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2007


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б.І.Вєркіна НАН України, м. Харків
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук , професор
Дмитрієв Віталій Михайлович
(ФТІНТ ім. Б.І.Вєркіна НАН України,
відділ надпровідності, зав. відділу).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Нацик Василь Дмитрович
(ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України,
відділ фізики реальних кристалів,
головний науковий співробітник);
доктор фізико-математичних наук, професор
Свистунов Володимир Михайлович
(Національний Технічний Університет
“Харківський Політехнічний Інститут”,
завідувач кафедри технічної кріофізики).
Захист відбудеться “16” жовтня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.175.03 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, пр. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ФТІНТ ім. Б. І. Вєркіна НАН України, 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
Автореферат розіслано “28” серпня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03
доктор фізико-математичних наук, професор Є.С. Сиркін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незаперечним є той факт, що велика кількість цікавих фізичних властивостей виявлена в системах, до складу яких входять 3d, 4f, 5f  елементи. Не є виключенням й сполуки (R, An)M4Al8 (де R – рідкісноземельний 4f  елемент, а також Y та Sc; An – актинідний 5f  елемент; M – перехідний 3d  елемент) із кристалічною структурою типу ThMn12. У них виявлені: різноманітні типи магнітного упорядкування, які часто супроводжуються формуванням складних магнітних структур; спін-скляний стан; спін_переорієнтаційні переходи та проміжна валентність. Нещодавно комплексні дослідження теплоємності та електроопору LuFe4Al8 дозволили виявити два зовсім нових явища для RM4Al8 систем: надпровідність і від'ємний магнітоопір (ВМО) в слабких магнітних полях (одиниці та десятки ерстед). Одразу ж виникає питання щодо існування даних явищ в інших RM4Al8 сполуках. Одержанню відповіді на це питання, а також вивченню надпровідності та від'ємного магнітоопору, якщо такі присутні в ряді RM4Al8 систем, і дослідженню впливу на ці явища заміни одних R і M - елементів на інші присвячені 3-й і 4-й розділи дисертаційної роботи. Оскільки досліджувані явища були виявлені в сполуці з немагнітним R  елементом (LuFe4Al8), для спрощення інтерпретації експериментальних результатів у літературному огляді та експериментальних розділах даної роботи розглядаються RM4Al8 сполуки з немагнітними або слабкомагнітними рідкісними землями. Разом з тим, великий інтерес представляє дослідження впливу на фізичні властивості та, зокрема, явище ВМО і надпровідність потрійних сполук із структурою ThMn12, заміни немагнітного рідкісноземельного елемента на магнітний рідкісноземельній елемент або актинід. В якості такого елементу нами обрано уран, що сам по собі має велику різноманітність цікавих фізичних явищ. Дослідженню поведінки термодинамічних, електричних і магніторезистивних характеристик ряду уранових сполук в інтервалі температур 4.2 – 300 К присвячується 5-й розділ даної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відділі надпровідності ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України під керівництвом зав.відділу, доктора фіз.-мат. наук, професора Дмитрієва В.М. у рамках тематичних планів інституту по відомчих тематиках, які були затверджені Президією НАН України: Ф 27-1 "Нерівноважні та нестаціонарні явища в надпровідниках" (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ,  ЕЛЕКТРИЧНИХ І МАГНІТНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОТРІЙНИХ СПОЛУК ІЗ СТРУКТУРОЮ ThMn12

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок