Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНОЗЕМНИЙ СЕКТОР ЯК СТРУКТУРНИЙ ЕЛЕМЕНТ СУЧАСНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ІНОЗЕМНИЙ СЕКТОР ЯК СТРУКТУРНИЙ ЕЛЕМЕНТ СУЧАСНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ІНОЗЕМНИЙ СЕКТОР ЯК СТРУКТУРНИЙ ЕЛЕМЕНТ СУЧАСНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,85 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Семенов Андрій Анатолійович
УДК 339.727.22
ІНОЗЕМНИЙ СЕКТОР ЯК СТРУКТУРНИЙ ЕЛЕМЕНТ
СУЧАСНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Крихтін Євген Іванович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Тарасенко Галина Дем'янівна,
Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), завідувач кафедри економічної теорії.
кандидат економічних наук, доцент Проданова Лариса Василівна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.І. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри економічної теорії.
Провідна установа – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії і економічних методів управління, м. Харків.
 
Захист відбудеться 27 листопада 2002 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.11.051.01. Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 27 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Г. С. Овечко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність дисертаційної теми зумовлена недостатньою її дослідженістю в економічній літературі (закордонній і вітчизняній), а також зростаючим практичним значенням результатів дослідження для всіх країн, особливо країн перехідної економіки.
Ринкова економіка – це структура, що постійно еволюціонує. Матеріальну основу її еволюції й розвитку становить система інвестування. Особливість цієї системи в даний час полягає в тому, що в ній чітко виділяються дві взаємозалежні підсистеми: підсистема внутрішнього, або вітчизняного, інвестування; підсистема зовнішнього, або іноземного, інвестування.
Аналіз економіко-історичних даних свідчить про те, що в останні роки в умовах прогресуючої економічної глобалізації значно зростає роль другої підсистеми. Більш того, є підстави (теоретичні і статистичні) стверджувати, що жодна національна економіка в цих умовах не може успішно функціонувати і розвиватися без активного включення її в процес міжнародного інвестування. Саме цим зумовлюється певною мірою вибір теми дисертаційного дослідження.
Питанням, що пов'язані з аналізом проблеми іноземного інвестування національних економік, світової економіки в цілому, проблеми міжнародного руху капіталу, присвячена велика кількість наукових публікацій, досліджень. Значний внесок у розвиток теорії міжнародного руху капіталу внесли класики економічної теорії, представники різних наукових шкіл, концепцій, у т.ч.
В. Петті, А. Сміт, Д. Рікардо, К. Маркс, Дж. Гобсон, Д. Кейнс та ін. У наш час заслуговують на особливу увагу роботи таких закордонних авторів, як Р. Вернон, Дж. Даннінг, Дж. Деніелс, Р. Джілпін, Ч. Кідлебергер, П. Ліндерт, Ж. Перар,
Е. Петерс, М. Портер, Л. Радеба, А. Ругман, Ф. Рут, П. Фішер, У. Шарп,
Ю. Аджубей, Є. Балацький, С. Долгов, О. Кирєєв, Е. Кочетов, А. Кудров,
Г. Чибриков, А. Чухно та ін.
Великий внесок у подальший розвиток теорії іноземного інвестування, міжнародного руху капіталу вносять учені України: В. Андрійчук, О. Білорус,
В. Будкіна, В. Геєць, О. Гаврилюк, В. Губський, В. Єрьоменко. А. Кредісов,
Г. Климко, И. Лукінов, Д. Лук'яненко, Ю. Макогон, Ю. Пахомов, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІНОЗЕМНИЙ СЕКТОР ЯК СТРУКТУРНИЙ ЕЛЕМЕНТ СУЧАСНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок