Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ ВИПРОМІНЮВАЧІВ У ЗАДАЧАХ НВЧ ДІЕЛЕКТРОМЕТРІЇ ПОГЛИНАЮЧИХ СЕРЕДОВИЩ ТА У БІОМЕДИЧНИХ ЗАСТОСУВАННЯХ

ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ ВИПРОМІНЮВАЧІВ У ЗАДАЧАХ НВЧ ДІЕЛЕКТРОМЕТРІЇ ПОГЛИНАЮЧИХ СЕРЕДОВИЩ ТА У БІОМЕДИЧНИХ ЗАСТОСУВАННЯХ

Назва:
ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ ВИПРОМІНЮВАЧІВ У ЗАДАЧАХ НВЧ ДІЕЛЕКТРОМЕТРІЇ ПОГЛИНАЮЧИХ СЕРЕДОВИЩ ТА У БІОМЕДИЧНИХ ЗАСТОСУВАННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,35 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
Сілін Олександр Олегович
УДК 621.396.3
ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ ВИПРОМІНЮВАЧІВ
У ЗАДАЧАХ НВЧ ДІЕЛЕКТРОМЕТРІЇ ПОГЛИНАЮЧИХ СЕРЕДОВИЩ ТА У БІОМЕДИЧНИХ ЗАСТОСУВАННЯХ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Іванов Віктор Кузьмич,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України, м. Харків,
завідувач відділу дистанційного зондування Землі
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Горобець Микола Миколайович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри прикладної електродинаміки
доктор фізико-математичних наук, професор
Кириченко Олександр Якович,
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України, м. Харків,
старший науковий співробітник відділу радіофізики твердого тіла
Захист відбудеться “ 25 ” грудня 2007 р. о 16_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури, 12).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці IРЕ ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури,12).
Автореферат розісланий “ 19 ” листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.А. Рудь
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Електромагнітне випромінювання надвисокочастотного (НВЧ) діапазону у наш час знаходить широке застосування як у наукових дослідженнях, так і у різних технологічних процесах у промисловості, у діагностиці та лікуванні захворювань у медицині. Ефективність його використання неможливо забезпечити без знання електричних властивостей середовищ, з якими електромагнітні сигнали взаємодіють, або крізь які поширюються. Необхідність вимірювання діелектричних сталих речовин (діелектрометрії) виникає у фізиці при дослідженні нових матеріалів, у біології для контролю концентрації білкових препаратів; у промисловості і сільському господарстві для контролю вологості сировини та сільськогосподарських продуктів; у будівництві для неруйнівного контролю будівельних матеріалів.
Великої актуальності набувають методи НВЧ діелектрометрії живих тканин для ранньої діагностики різних захворювань, насамперед онкологічних. Особливою вимогою до таких методів є можливість оперативного неінвазивного (без хірургічного втручання) вимірювання діелектричних характеристик біологічних тканин. Не менш важлива можливість виявлення неоднорідності діелектричних властивостей, локалізованих в дуже малих об’ємах речовини. У найбільшій мірі обом цим вимогам задовольняє метод вимірювання комплексної діелектричної проникності відкритим кінцем коаксіальної лінії, який отримав завдяки своїм унікальним особливостям доволі широке розповсюдження.
Однак питання практичного застосування методу, що враховують особливості біологічних тканин, як середовищ з частотною дисперсією та поглинанням, недостатньо вивчені. Потребують уточнення межі його придатності, точність та роздільна здатність, а також залежність цих параметрів від характеру середовища, частотного діапазону, типів застосованих зондів. Для практичної реалізації актуальною задачею залишається підвищення оперативності вимірювань.
Актуальність досліджень, виконаних в дисертаційній роботі, визначається необхідністю подальшого розвитку фізичних уявлень про зв’язок характеристик випромінювання і відбиття електромагнітних хвиль від відкритого кінця коаксіальної лінії з діелектричними параметрами оточуючого середовища, розробки на цій основі більш досконалих математичних моделей, що забезпечують точність методу разом з оперативністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ПОЛЯ ВИПРОМІНЮВАЧІВ У ЗАДАЧАХ НВЧ ДІЕЛЕКТРОМЕТРІЇ ПОГЛИНАЮЧИХ СЕРЕДОВИЩ ТА У БІОМЕДИЧНИХ ЗАСТОСУВАННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок