Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВА: ТЕОРЕТИЧНЕ ПОЗИЦІЮВАННЯ ТА МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВА: ТЕОРЕТИЧНЕ ПОЗИЦІЮВАННЯ ТА МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Назва:
СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВА: ТЕОРЕТИЧНЕ ПОЗИЦІЮВАННЯ ТА МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГРЕБЕШКОВА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 65.016.2
СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВА: ТЕОРЕТИЧНЕ ПОЗИЦІЮВАННЯ ТА МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Спеціальність 08.06.01. – Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі стратегії підприємств Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Наливайко Анатолій Петрович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри стратегії підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Пастухова Валентина Володимирівна,
Київський національний торговельно-економічний університет,
професор кафедри менеджменту
кандидат економічних наук, доцент
Шершньова Зоя Євгеніївна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри менеджменту
Провідна установа: Харківський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, м. Харків,
кафедра менеджменту
Захист відбудеться „--16” червня 2005 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий „11” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор О.С. Федонін


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку економічних систем у світі характеризується послабленням протистояння підприємств і поступовим зміщенням акцентів з прямої конкурентної боротьби на виявлення можливостей їхнього розвитку шляхом налагодження співробітництва з іншими учасниками ринку. Злиття та поглинання компаній, укладання угод про довгострокову співпрацю та інші форми взаємодій поширюються також на практику господарювання вітчизняних підприємств як дієві методи створення нових і підтримки вже набутих ними конкурентних переваг.
Проблеми організації різних форм і методів співпраці підприємств протягом багатьох десятиріч досліджують зарубіжні та вітчизняні учені. За сутнісним наповненням подібні розробки можна умовно поділити на три групи. До першої відносяться публікації, що присвячені формуванню ефективної конкурентної поведінки в аспекті стратегічного управління підприємством – це, перш за все, роботи В.А. Білошапки, В.Г. Герасимчука, Л.Є. Довгань, Л.Х. Доленка, А.П. Наливайка, В.Д. Нємцова, В.В. Пастухової, З.Є. Шершньової та інших вітчизняних дослідників, а також праці вчених країн СНД Г.П. Азоєва, О.С. Виханського, В.С. Єфремова, М.І. Круглова, Р.А. Фатхутдінова. Другу групу утворюють праці, в яких висвітлюються різні аспекти розвитку підприємств шляхом злиття та поглинання. Яскравими представниками цієї групи дослідників є зарубіжні автори, серед яких Є. Брікхем, Т. Коллер, Т. Коупленд, С. Майєрс, Д. Муррін, Д. Хей, а також українські науковці та дослідники з країн СНД, у тому числі І.Г. Владимирова, Е.Л. Драчов, Ю.В. Іванов, А. М. Лібман, К.В. Щиборщ, Ю. Юрченко, Ю.В. Якутін. У дослідженнях третьої групи основну увагу приділено організаційним аспектам утворення різних форм партнерських відносин. Особливості формування фінансово-промислових груп і холдингових компаній та їх становлення в економічних системах країн СНД широко висвітлені в працях Ю.Б. Вінслава, А.Р. Горбунова, А.С. Зелтиня, Е.В. Ленського, А.Г. Мовсесяна та ін. Проблеми створення та функціонування різних альянсів підприємств досліджувалися Б. Гарретом, П. Дюссожем, А.А. Дагаєвим, А.Н. Петровим та ін.
Незважаючи на наявність чисельних теоретичних розробок, проблеми формування теоретико-методичних засад розробки та реалізації стратегічних рішень щодо використання можливостей партнерських відносин між підприємствами для досягнення ними визначених цілей функціонування і розвитку залишаються фрагментарно дослідженими та потребують подальшого наукового обґрунтування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВА: ТЕОРЕТИЧНЕ ПОЗИЦІЮВАННЯ ТА МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок