Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД СТВОРЕННЯ ЗОН ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В СРВ

МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД СТВОРЕННЯ ЗОН ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В СРВ

Назва:
МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД СТВОРЕННЯ ЗОН ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В СРВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
НГУЄН ТХІ ХАНЬ
УДК - 339.92 (597)
МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД СТВОРЕННЯ ЗОН ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В СРВ
08.05.01 - світове господарство й міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі зовнішньоекономічних досліджень Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України.
Науковий Доктор економічних наук, професор
керівник БУДКІН ВІКТОР СЕРГІЙОВИЧ,
Головний науковий співробітник Інституту
світової економіки і міжнародних відносин
НАН України.
Офіційні опоненти: АНТОНЮК ЛАРИСА ЛЕОНТІЇВНА,
доктор економічних наук, доцент кафедри
міжнародної економіки Київського національного
економічного університету.
ЧЕБОТЮК ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ,
кандидат економічних наук, доцент,
завідувач кафедрою маркетингу Київського
університету ринкових відносин.
Провідна організація: Українська академія зовнішньої торгівлі Міністерства
економіки, кафедра міжнародної економіки.
?????? ??????????? “19” травня 2005 ???? ? 14-00 ?????? ?? ????????? ??????????????? ?????? ???? ? 26.176.01 ????????? ???????? ????????? ? ??????????? ???????? ??? ??????? ?? ???????: 01030, ????-30, ???. ??????????, 5.
? ??????????? ????? ???????????? ? ?????????? ????????? ???????? ????????? ? ??????????? ???????? ??? ??????? ?? ???????: 01030, ????-30, ???. ??????????, 5.
Автореферат розісланий “06” квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку світового господарства характеризується інтенсифікацією науково-технічних процесів в економічному розвитку як на рівні окремих країн, так і на глобальному рівні. Науково-технічний потенціал стає першорядним фактором розвитку економіки будь-якої держави як частини світового господарства. У цих умовах відбувається трансформація інноваційних моделей національних економік, спрямована на становлення інновацій як найважливішого фактора стійкого розвитку країни.
Для СРВ пошук шляхів інтеграції національної економіки в систему світогосподарських зв'язків став особливо актуальним останнім часом, як з погляду збільшення ефективності використання вже наявного науково-дослідного потенціалу, так і з погляду залучення й інтенсивного використання нових технологій і прогресивних розробок у країні. Така постановка завдання вимагає проведення науково-технічної політики, спрямованої на інноваційний розвиток країни, важливою складовою якого, як свідчить світовий досвід, є функціонування зон високих технологій (ЗВТ) та інших високотехнологічних утворень. Впровадження світового досвіду функціонування ЗВТ може стати відчутним фактором інтенсифікації інноваційних перетворень у країні. Останнім часом у світі з'явилося багато робіт, присвячених високотехнологічним структурам (у тому числі зонам високих технологій) з інноваційним розвитком. Подібні дослідження проводили зокрема такі вчені й економісти, як Є.Авдокушин, В.Александрова, В.Амітан, Л.Антонюк, А.Андерсон, В.Блох, М.Бурньє, І.Дальтон, Т.Данько, В.Дергачов, М.Дорфман, Д.Гібсон, А.Капустін, Г.Лакруа, Д.Лук'яненко, О.Мазур, Ю.Макогон, М.Морітані, Ж.-С.Перрен, Л.Петерс, А.Румянцев, Р.Смайлор, В.Семиноженко, Ш.Тацуно, Дж.Уотерс, О.Чеботюк, Д.Черваньов, Е.Штандт, В.Шукшунов та інші. У СРВ проблеми формування ЗВТ розглядалися в роботах таких дослідників, як Та Нгок Ха, Чан Бонг Шон, Ле Тхе Хунг та ін.
Разом з тим, залишається багато аспектів, що вимагають подальшого вивчення й деталізації, особливо з погляду використання існуючих науково-практичних розробок у практиці конкретних специфічних умов національної економіки. У СРВ останнім часом активно розвиваються високотехнологічні структури й існує необхідність адекватного використання існуючого світового досвіду в цій сфері. Механізми й специфіка розвитку в СРВ ЗВТ, національні й регіональні особливості їхньої діяльності, можливі напрямки їхнього стратегічного розвитку й застосування закордонного досвіду в їхньому функціонуванні поки досліджені недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД СТВОРЕННЯ ЗОН ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ В СРВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок