Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ СТУДЕНТІВ ПРИРОДНИЧИХ ФАКУЛЬТЕТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ СТУДЕНТІВ ПРИРОДНИЧИХ ФАКУЛЬТЕТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ СТУДЕНТІВ ПРИРОДНИЧИХ ФАКУЛЬТЕТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка
САУНОВА Юлія Олександрівна
УДК 37.033 + 37.047: 378.1
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ
СТУДЕНТІВ ПРИРОДНИЧИХ ФАКУЛЬТЕТІВ
У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Рацул Анатолій Борисович,
Кіровоградський державний
педагогічний університет
імені Володимира Винниченка,
професор кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Завгородня Тетяна Костянтинівна,
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри педагогіки;

кандидат педагогічних наук, доцент
Кузнєцова Олена Анатоліївна,
Миколаївський державний університет
імені В.О. Сухомлинського,
завідувач кафедри теорії та практики
інноваційних педагогічних систем.
Захист відбудеться “30” жовтня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.02 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “25” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Довга


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Екологічні проблеми залишаються одними з найактуальніших у переліку глобальних проблем людства. Враховуючи, що сутність цих проблем виявляється у взаємовідносинах людини та навколишнього природного оточення, йдеться про радикальні зміни способів взаємодії суспільства та природи й пов’язані перебудовні процеси в соціальному організмі, необхідні для гармонізації цих зв’язків. Розв’язання зазначених проблем без цілеспрямованої підготовки педагогічних кадрів до природоохоронної діяльності, формування екологічної свідомості майбутніх учителів біології в умовах вищої школи, які мають бути взірцем моральної відповідальності за долю природи, неможливе.
Успіх професійної діяльності майбутніх учителів біології, як свідчать результати психолого-педагогічних досліджень, багато в чому залежить від сформованості еколого-педагогічних цінностей, мотивів, інтересів. Саме тому професійна підготовка студентів природничих факультетів вищих навчальних закладів полягає не тільки в тому, щоб надати майбутнім учителям певний обсяг знань, але разом із тим прищепити ціннісне ставлення до еколого-професійної діяльності, сформувати в них високий рівень розвитку екологічної свідомості.
Динаміка професіоналізму майбутніх педагогів у позитивний бік можлива в тому разі, якщо процес екологічної підготовки студентів у вищій школі буде орієнтуватися на систематичну роботу з формування екологічної свідомості не лише в процесі аудиторних занять, але й у ході навчально-виробничої практики. До сьогодні ця проблема розглядалася в основному в рамках теоретичної підготовки майбутнього вчителя біології.
Теоретичний аналіз наукових праць (С. Дерябо, С. Іващенко, А. Кмець, Л. Подгорна, І. Пономарьова, Ф. Ромазанова, В. Скребець, Г. Харлампович, О. Чернікова, Н. Шеремет, В. Ясвін) засвідчує, що організаційно-методичні засади навчально-виробничої практики майбутніх учителів біології ще недостатньо досліджені в контексті особистісних функцій громадянина. Наявний підхід до організації такої практики не забезпечує належною мірою формування екологічної свідомості та відповідальності студентів природничих факультетів. Не створюється ситуація, яка потребує вияву особистісних властивостей, відсутні умови виховання цілісної активної екологічної позиції студента.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ СВІДОМОСТІ СТУДЕНТІВ ПРИРОДНИЧИХ ФАКУЛЬТЕТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок