Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ

ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ / сторінка 3

Назва:
ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вірогідність наукового положення підтверджена результатами виміру й аналізу коефіцієнтів активності 46 представників різних класів органічних сполук у 114 сумішах з трьома ІР. Дані були отримані двома різними експериментальними методами й інтерпретовані на основі фізично обґрунтованої моделі NRTL, що свідчить про обґрунтованість висновків.
Наукова новизна отриманих результатів.
- Підвищено надійність газо-хроматографічного методу дослідження термодинамічних властивостей розведених систем, що включають ІР.
- Принципово модернізовано та удосконалено у частині організації контакту між досліджуваним матеріалом і газом-носієм, а також розширено на клас сумішей метод переносу потоком інертного газу для експериментального дослідження рівноваги рідина-пара. Доповнено й уточнено дані про тиск пари і ентальпії випару 39 представників різних класів органічних сполук. Розроблено кореляційний газо-хроматографічний метод прогнозування ентальпії випару за даними тільки газо-хроматографічного дослідження.
- Вперше отримано парціальні тиски пари і коефіцієнти активності 8 представників різних класів органічних сполук у сумішах з ІР [emim]NTf2 при температурі 298?363К та атмосферному тиску. Показано термодинамічну погодженість застосування фізично обґрунтованого NRTL-методу до опису рівноваги рідина-пара в системах з ІР.
- Вперше отримано експериментальні дані про граничні коефіцієнти активності 38 представників різних класів органічних сполук (алканів, алкенів, алкілбензолів, лінійних і розгалужених спиртів, ацетону, ацетонітрілу, етилацетатів, алкілефірів, хлорометанів) з ІР [emim]NTf2, [emmim]NTf2 і [bmpi]BF4 у діапазоні температур 313?363 К при атмосферному тиску, а також оцінено значення граничних парціальних мольних надлишкових ентальпій органічних сполук у цих сумішах.
- Вперше розроблено методику прогнозування густини, теплоємності, теплопровідності і в'язкості ІР з [nnim]+, [mbpi]+ - катіонами і NTf2-, BF4-, PF6- - аніонами в повному діапазоні існування рідинної фази при атмосферному тиску з використанням обмеженої експериментальної інформації. Вперше отримано таблиці довідкових даних про теплофізичні властивості 11 найбільш перспективних для теплотехнічних застосувань ІР.
Практична цінність роботи. У роботі вперше обґрунтовано можливість ефективного застосування ІР з наявністю [nnim]+, [nnpi]+ - катіонів і NTf2-, BF4-, PF6- - аніонів, а також їхніх сумішей з органічними сполуками в ролі перспективних теплохолодоносіїв, акумуляторів теплоти (холоду), робочих рідин контактних теплообмінників і абсорбційних теплових насосів. Дані про теплофізичні властивості ІР та їхніх сумішей рекомендуються до використання при виборі робочих тіл і розрахунку теплових процесів, що здійснюються у машинах і апаратах хімічних технологій, енергетичного устаткування, холодильної техніки, для розробки й оптимізації ректифікаційних і абсорбційних процесів. У роботі отримано рекомендовані до практичного застосування таблиці температурних залежностей густини, теплоємності, теплопровідності і в'язкості 11 ІР з [nnim]+, [mbpi]+ - катіонами і NTf2-, BF4-, PF6- - аніонами в повному діапазоні існування рідинної фази при атмосферному тиску. Розроблені методи прогнозування теплофізичних властивостей ІР дозволяють оцінити властивості інших ІР з наявністю [nnim]+, [mbpi]+ - катіонів і NTf2-, BF4-, PF6- - аніонів за наявності обмеженої експериментальної інформації. Отримані в роботі експериментальні результати використані при створенні нової бази даних, підготовленої і підтримуваної IUPAC (див. додаток).
Особистий внесок здобувача. Особистий внесок автора в дисертаційну роботу полягає в аналізі літератури; плануванні, розробці методик, створенні експериментальних стендів і проведенні експериментів; обробці, аналізі, інтерпретації й узагальненні отриманих експериментальних даних. Проектування експериментальних установок, створення методики і експериментальні дослідження термодинамічних властивостей чистих речовин методом переносу потоком інертного газу виконані автором разом із С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок