Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ

Загрузка...

ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ / сторінка 4

Назва:
ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
П. Верьовкіним (університет м. Росток, Німеччина) і Є. Красних (Самарський політехнічний університет, Росія). Суміші з ІР вивчалися автором особисто на всіх етапах дослідження. Визначення граничних коефіцієнтів активності органічних сполук у сумішах з ІР було виконано разом з Д. Куликовим (політехнічний університет м. Уфа, Росія). Проф. А. Хайнтц і доктор Е. Біх (університет м. Росток, Німеччина) консультували автора в питаннях теоретичного обґрунтування експериментальних результатів.
Апробація результатів дисертації. Результати дисертації доповідалися на 17му міжнародному конгресі IUPAC в м. Росток, Німеччина (2002); на 15ій конференції з калориметрії у Фрайберзі, Німеччина (2003); на 20ому Європейському симпозіумі з прикладної термодинаміки в Бад Ноєнйар, Німеччина (2003); на 226ій національній конференції Американського хімічного товариства (АСS) у Нью-Йорку, США (2003).
Структура й обсяг роботи. Дисертація складається зі вступу, 5 розділів, висновку, списку використаних джерел, 6 додатків. Дисертація викладена на 260 сторінках, включаючи 48 малюнків, 55 таблиць, 161 найменування джерел на 16 сторінках і додатки на 64 сторінках.
Автор висловлює подяку Німецькому фонду академічного обміну DAAD за надану можливість повномасштабного експериментального дослідження; Сергію Верьовкіну за співробітництво і допомогу; Леонідові Бошкову за підтримку і ряд корисних зауважень.
ЗМІСТ РОБОТИ
Перший розділ. Низькотемпературні розплави солей (температура плавлення нижче 1000С) – так звані іонні рідини (ІР) – являють собою солі з аніонами типу тетрафтороборат BF4-, гексафторофосфат PF6-, трифлат [Tf] - CF3SO2-, нонафлат [Nf] - CF3(CF2)3SO2-, трифтороацетат [TA] - CF3CO2-, гептафторо-бутаноат [HB] - CF3(CF2)3CO2-, біс(трифторометил-сульфоніл) амід [NTf2] -(CF3SO2)2N- та ін. – і органічними катіонами типу наведених нижче:
R2 R2 R2 + +
N+ P+ S+ N N N
R1 R4 R3 R1 R4 R3 R1 R3 R R1 R2
тетроалкіл- тетроалкіл- триалкіл- n-алкіл- 1,3-діалкіл-
амоніум фосфоніум сульфоніум пірідініум[nnpi]+ імідазоліум[nnim]+.
Унікальні властивості ІР дозволяють визначити основні напрямки використання ІР:
Галузі застосування іонних рідин
Електрохімічне застосування Розчинник для хімічного Промислові рідини
(технології батарей, ел. плат, синтезу, каталізу і біокаталізу (терморідини, абсорбенти,
сенсорів і т.п.) (органічні перетворення, біфазний технології розділення, мастила)
каталіз і т.п.)
Аналіз літератури показав, що до дійсного часу ІР розглядалися в різних електрохімічних застосуваннях, а також у ролі розчинників у промисловому синтезі і каталізі. На підставі результатів аналізу теплообмінних, гідродинамічних і експлуатаційних характеристик ІР у порівнянні з такими для традиційно використовуваних робочих тіл, в роботі обґрунтовано можливість їхнього ефективного використання як в чистому вигляді, так і в сумішах з органічними сполуками у ролі теплоносіїв, зокрема і для акумуляторів теплоти (холоду), в ролі диспергуємих середовищ у контактних теплообмінниках, а також як абсорбентів в теплових насосах. Проведено огляд методів вивчення взаємної розчинності й обґрунтовано вибір методу газорідинної хроматографії для визначення граничних коефіцієнтів активності органічних сполук у сумішах з ІР за часом втримування речовини в колонці. На підставі аналізу існуючих методів експериментального дослідження рівноваги рідина-пара при кінцевих концентраціях обґрунтовано вибір методу переносу потоком інертного газу стосовно до сумішей з ІР. Огляд методів прогнозування теплофізичних властивостей рідин по обмеженій експериментальній інформації на підставі принципу термодинамічної подоби дозволив намітити підхід до створення методики прогнозування властивостей ІР.
Другий розділ. Для систематичного вивчення властивостей розчинів розведених у ІР органічних сполук використовувався динамічний метод газорідинної хроматографії. З метою підвищення його точності запропоновано диференціальне рівняння для процесу втримування речовини в колонці. Спрощення загальної форми рівняння досягнуто введенням ряду припущень, правомірність і умови виконання яких аналізувалися чисельно й аналітично.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок