Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ

ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ / сторінка 5

Назва:
ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Відповідно до висновків попереднього аналізу спроектовано конструкцію установки, намічено методику проведення експерименту з наступною обробкою експериментальних результатів.
Схема експериментальної установки представлена на рис. 1. Основним елементом установки є газорідинний хроматограф 12, обладнаний полум'яним іонізаційним детектором і інтегратором. Досліджуваний зразок вводився через інжектор 1 у хроматографічну колонку 6 c температурою Tcol. Зразок проходив через колонку з ІР у ролі стаціонарної фази, після багаторазового змішування і поділу з ІР він виходив з колонки. Час втримування зразка в колонці реєструвався за допомогою детектора 2, що передавав сигнал на інтегратор 3. Дані з інтегратора надходили на принтер з інформацією про площу піків і час втримування фr. “Мертвий час” фG визначався як час втримування “невтримуваного” компонента (метанолу). Як газ-носій використовувався азот з балону 11. Об’ємна витрата азоту U0 визначалася за допомогою мильно-плівкового витратоміра 5. Вимір витрати проводився при температурі Tf , що визначалася за ртутним термометром. Падіння тиску pi-p0 вимірювалось за допомогою мембранного манометру 10.
Для обробки даних використовувалися рівняння:
, (1) , (2)
фактор J здійсняє врахування падіння тиску уздовж колонки:
, (3) де ? - коефіцієнт активності сполуки i при нескінченному розведенні в стаціонарній фазі; p - тиск пари чистої органічної рідини; n3 – кількість молів стаціонарної фази в колонці; VN - об’єм втримування; p0W – тиск насичення води при Tf ; pi і p0 – внутрішній і зовнішній тиски газо-хроматографічної колонки; В11 – другий віріальний коефіцієнт розчиненої речовини; В12 –віріальний коефіцієнт, що відповідає різнорідним взаємодіям розчиненої сполуки в суміші з газом-носієм; V10 – мольний об’єм чистої органічної рідини; V18 - парціальний мольний об’єм речовини при нескінченному розведенні в ІР.
Виміри в кожному експериментальному стані повторювалися по 4?5 разів для перевірки відтворюваності; загальне число вимірів склало близько 2000.
Загальна похибка визначення коефіцієнтів активності при нескінченному розведенні оцінена в ±2,8%. У випадку неврахування неідеальності газової суміші систематична похибка ? для н-гексану, н-гептану і бензолу в н-гексадекані склала 3,3%, 2,2% і 2% відповідно.
Вперше отримано ? 38 органічних сполук різної полярності (алканів, алкенів, алкілбензолів, лінійних і розгалужених спиртів, ацетону, ацетонітрілу, етилацетатів, алкілефірів, хлорометанів) у сумішах з ІР [mbpi]BF4, [emim]NTf2 і [emmim]NTf2 у діапазоні температур 313?363К. Встановлено, що селективність аліфатичних алканів стосовно всіх інших досліджених органічних сполук суттєво підвищується з використанням ІР [mbpi]BF4, [emim]NTf2 і [emim]NTf2 у ролі роздільників у порівнянні з традиційно використовуваними роздільниками. Це видно з рис.2 на прикладі кількох задач промислового розділення. Коефіцієнти активності лінійних алканів зростають з ростом довжини ланцюга. Розгалуження ланцюга (наприклад, в циклогексані чи 2,2,4-триметилпентані) зменшує величину ? у порівнянні з відповідним лінійним алканом (н-гексан і н-октан). Величини ? спиртів і алкілбензолів значно нижчі в порівнянні з алканами й алкенами. Однак, як і для алканів, ? зростають з ростом довжини алкільної групи. Значення ? ізо-алкоголів нижче в порівнянні з відповідними значеннями для лінійних спиртів, а ? ацетонітрілу й ацетону значно нижче в порівнянні з ефірами.
Відповідно рівнянню Гібса-Гельмгольца
, (4)
де R – газова постійна, HiE,8 - розраховані парціальні мольні надлишкові ентальпії органічних сполук при нескінченному розведенні в ІР. Величини HiE,8 позитивні і зростають при збільшенні довжини ланцюга в лінійних алканах. Введення подвійного зв'язку знижує позитивні значення HiE,8. Для молекул з ароматичним кільцем HiE,8 стає негативним, однак, збільшення розміру алкільних груп в ароматичному кільці компенсує цей вплив, і в цьому випадку ізопропилбензол і терт-бутилбензол мають також позитивне значення HiE,8.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок