Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ

ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ / сторінка 7

Назва:
ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У розділі представлені результати дослідження фазових рівноваг 39 органічних сполук (бензольних похідних, альдегідів і кетонів, ефірів і спиртів) і результати порівняння отриманих тисків пари і ентальпій випару з відомими з літератури даними інших авторів. В усіх випадках підтверджувалась надійність методу переносу. Результати представлені у формі рівнянь (6) і (7).
Тиск пари ІР не реєструвався експериментально внаслідок вкрай малого значення, у результаті чого при дослідженні сумішей їхній тиск пари практично дорівнював парціальному тиску пари органічного компонента. Перевірка всіх досліджуваних систем на відтворюваність даних по тиску пари дала похибку у діапазоні 1?3%. Результати дослідження демонструють зростання коефіцієнтів активності з температурою. Надлишковий тиск практично для всіх досліджених рідин має позитивні значення; коефіцієнти активності є величинами, більше одиниці. Найвищі значення досліджених сумішей показав н-нонанал, найнижчі – 4-метил-бензальдегід і гідроксіметил-бензол. З ростом довжини алкільного ланцюга в гомологічному ряді кожного типу досліджених сполук зростає, що видно на прикладі 1,2-этандіола і 1,4-бутандіола відповідно. Введення ж ароматичного кільця різко знижує значення коефіцієнта активності, як, наприклад, для 4-метил-бензальдегіду в порівнянні з н-нонаналом, чи 4-феніл-бутанону в порівнянні з 2-нонаноном.
В роботі обґрунтовано доцільність застосування концепції локального складу до опису фазової рівноваги рідина-пара в системах з ІР. Попереднє тестування рівнянь Маргулеса, Вільсона, NRTL та ін. по даним про фазову рівновагу в сумішах з ІР показало, що NRTL-модель має найкращі можливості для опису параметрів фазової рівноваги досліджених сумішей. Парціальні тиски пари і коефіцієнти активності органічних компонентів у сумішах з ІР описані за допомогою співвідношень
(10)
де з параметрами і ; мольна частка органічного компоненту в рідкій і газоподібній фазі відповідно; тиск пари чистого компоненту. Визначено параметри моделі для сумішей досліджених сполук з ІР. Точність опису даних NRTL-моделлю близька до оціненої експериментальної, що свідчить про надійність розрахунку.
П'ятий розділ. Прогнозування теплофізичних властивостей ІР у рамках теорії термодинамічної подоби вимагає виконання для досліджуваних систем розширеного закону відповідних станів. Спільність структури ІР стало основою для припущення, висловленого Чечьоткіним А.В., про їхню термодинамічну подібність з класом іонних теплоносіїв. Це дозволило використати встановлений для іонних теплоносіїв вид залежності властивостей від температури для апроксимаційного опису даних про теплофізичні властивості ІР. Вивчення залежності властивостей від тиску представляється недоцільною, оскільки потенційне застосування ІР не розповсюджується на область високих тисків. Для ряду рекомендованих у літературі залежностей при обробці особистих та літературних даних були отримані коефіцієнти рівнянь. У результаті розрахунку розроблені таблиці властивостей ІР у повному діапазоні існування рідкої фази.
Перевірка виконання розширеного закону відповідних станів стосовно до досліджуваних рідин здійснювалась шляхом апробації використаного в даній роботі методу прогнозування густини, ізобарної теплоємності, теплопровідності і в'язкості ІР у безрозмірних координатах. Оскільки використання критичної температури чи температури кипіння в ролі параметрів приведення стосовно до ІР виключено внаслідок термічного розкладання ІР при температурах порядку 4000С, тобто до наступу кипіння, за температуру приведення приймалася температура де температурний коефіцієнт густини згідно Немзеру В.Г. дорівнював: . Подібний вибір температури приведення зв'язаний з тією обставиною, що на підставі попередніх розрахунків для 11 ІР значення належать діапазону існування рідинної фази ІР, а значить і значення теплофізичних властивостей (густини, теплоємності, теплопровідності і в'язкості) ІР при температурі приведення можуть бути встановлені експериментально. В умовах відсутності експериментальних даних про температурну залежність властивостей ІР параметри приведення оцінювалися відповідно до отриманих залежностей властивостей при температурі .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок