Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ

Загрузка...

ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ / сторінка 8

Назва:
ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Встановлено узагальнюючі апроксимаційні залежності приведених властивостей від приведеної температури , коефіцієнти яких були знайдені за методом найменших квадратів:
(11)
де приведені густина, ізобарна теплоємність, теплопровідність і в'язкість відповідно.
Середнє відхилення експериментальних даних з густини 11 ІР від обчислених по (11) склало 0,06%. Похибка розрахункових значень теплоємності по (11) у порівнянні з експериментальними даними склала 3,26%. Точність опису теплопровідності за допомогою (11) досить висока (0,02%), однак складно говорити про універсальність (11), оскільки вона встановлена лише для двох ІР, для яких експериментальні значення теплопровідності відомі з літератури. Оцінка точності прогнозування в'язкості відповідно до (11) ускладнена внаслідок надзвичайної обмеженості і взаємної неузгодженості (до 30?47%) літературних даних. Неточність зв'язана також із неточністю оцінки за діаграмою Льюіса-Сквайрса. Середнє відхилення розрахункових значень в'язкості 9 ІР від літературних склало 17% . В процесі накопичення даних про властивості ІР параметри (11) рекомендується уточнювати з метою підвищення точності методу. Єдність загального вигляду температурної залежності теплофізичних властивостей ІР з NTf2-, РF6-, BF4- і Br-- аніонами в безрозмірних координатах, встановлена в даній роботі, є підтвердженням припущення про термодинамічну подобу досліджених ІР у рамках розширеного закону відповідних станів і лежить в основі пропонованого методу прогнозування теплофізичних властивостей ІР з NTf2-, РF6-, BF4- і Br--аніонами по обмеженій експериментальній інформації: за значеннями густини , при температурах відповідно розраховується температура приведення ; оцінюється значення параметрів приведення при цій температурі; за допомогою (11) розраховується в повному діапазоні існування рідинної фази при атмосферному тиску.
ВИСНОВКИ
У дисертації проведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, що виявляється в експериментальному і теоретичному дослідженні теплофізичних властивостей ІР та їх розчинів з органічними сполуками для найбільш повного задоволення потреб народного господарства в достовірних довідкових даних про властивості перспективних робочих тіл.
1. Зростання інтересу дослідників усього світу до ІР обумовлено комплексом їх унікальних теплофізичних і експлуатаційних властивостей, завдяки яким вони розглядаються як перспективні в різних індустріальних застосуваннях: електрохімії, каталізі і синтезі, теплохолодотехніці й енергетиці і т.д. Практичне застосування ІР обмежене внаслідок гострого дефіциту інформації про їхні властивості; у вітчизняній науці ІР дотепер узагалі не досліджувалися.
2. На підставі порівняльного аналізу теплообмінних, гідродинамічних і експлуатаційних характеристик ІР і традиційних робочих тіл вперше обґрунтовано можливість ефективного застосування ІР у ролі теплохолодоносіїв і теплохолодоаккумуляторів, робочих тіл у контактному теплообміні й абсорбентів у теплових насосах.
3. Міру розчинності органічних сполук в ІР кількісно оцінено за значеннями їхніх коефіцієнтів активності при нескінченному розведенні в ІР, отриманими за допомогою динамічного газо-хроматографічного методу. Аналіз диференціального рівняння процесу втримування речовини в колонці з урахуванням ряду припущень, правомірність і умови виконання яких оцінювалися чисельно й аналітично, дозволив спростити й уточнити експериментальну методику.
4. Розроблено і створено експериментальну установку для проведення досліджень граничних коефіцієнтів активності органічних сполук з використанням ІР у ролі стаціонарної фази. Результати оцінки похибки експериментальних даних і порівняння з літературними даними підтвердили надійність встановленої експериментальної процедури.
5. Вперше отримані експериментальні дані про граничні коефіцієнти активності 38 представників різних класів органічних сполук (алканів, алкенів, алкілбензолів, лінійних і розгалужених спиртів, ацетону, ацетонітрілу, етилацетатів, алкілефірів, хлорометанів) у ІР [emim]NTf2, [emmim]NTf2 і [bmpi]BF4 у діапазоні температур 313?343 К (близько 2000 експериментальних вимірів), а також про граничні парціальні мольні надлишкові ентальпії органічних сполук у цих сумішах вказують на те, що міжмолекулярні взаємодії між ІР і органічними сполуками сильнішають з ростом кількості поляризованих електронів, що є у подвійних зв'язках і ароматичних кільцях.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕПЛОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ІОННИХ РІДИН ТА ЇХНІХ РОЗЧИНІВ З ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок