Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> клінічне значення ВІЛЬНОГО ТА ЗВ’ЯЗАНОГО з імунними комплексами фібронектину ПРИ Гострій та хронічній HBV-інфекції

клінічне значення ВІЛЬНОГО ТА ЗВ’ЯЗАНОГО з імунними комплексами фібронектину ПРИ Гострій та хронічній HBV-інфекції

Назва:
клінічне значення ВІЛЬНОГО ТА ЗВ’ЯЗАНОГО з імунними комплексами фібронектину ПРИ Гострій та хронічній HBV-інфекції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ІМ. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
ХАЙКІН ПАВЛО ЛЬВОВИЧ
УДК 616.36-002.1/.2:577.112.85:612.017.1]-079.4
клінічне значення ВІЛЬНОГО ТА ЗВ’ЯЗАНОГО з імунними комплексами фібронектину ПРИ Гострій та хронічній
HBV-інфекції
14.01.13- інфекційні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ ? 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровській державній медичній академії Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Шостакович-Корецька Людмила Романівна, Дніпропетровська державна медична академія Міністерства охорони здоров’я України, завідувач кафедри факультетської педіатрії та дитячих інфекційних хвороб
Офіційні опоненти: заслужений діяч науки, лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, професор
Громашевська Любов Леонтіївна, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України, завідувач лабораторією клінічної біохімії
доктор медичних наук, професор
Мірошниченко Валентин Павлович, Запорізький державний інститут удосконалення лікарів Міністерства охорони здоров’я України, завідувач кафедри
інфекційних хвороб
Провідна установа: Харківський державний медичний університет Міністерства охорони здоров’я України, м. Харків
Захист відбудеться 30.05.2003 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України за адресою: вул. Січневого повстання, 23, м. Київ, 01015.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України за адресою: узвіз Протасів яр, 4, м. Київ, 03038.
Автореферат розісланий 22.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 Ж.Б. Клименко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вірусний гепатит В (ГВ) – одна з найбільш важливих медико-соціальних проблем. Відповідно до матеріалів ВООЗ в останні роки особливо збільшується захворюваність на ГВ у східній Європі та, зокрема, у країнах СНД.
У 2002 році в Україні зареєстровано 8919 випадків ГВ, показник захворюваності склав 18,2 на 100 тис. населення. Спостерігається зростання питомої ваги ГВ у загальній структурі захворюваності на гепатити з 9,1% у 1992 р. до 18,1% у 2001 р. Також, в Україні відзначається інтенсифікація епідемічного процесу серед осіб молодого віку (Шагинян В.Р., Гураль А.Л., 2002). Серед факторів, що сприяють поширенню інфекції особливу роль відіграє різноманітність клінічних форм інфекції (Возіанова Ж.І., 2000).
Небезпека ГВ є ще у тім, що при ньому може спостерігатися тривале вірусоносійство, хронізація і розвиток таких ускладнень, як цироз печінки та первинний рак печінки - гепатоцелюлярна карцинома.
Виходячи з вищевикладеного, велике значення має своєчасна діагностика та прогноз хвороби, а звідси - раннє лікування, яке служить профілактикою ускладнень.
Розв’язанню складних питань діагностики HBV - інфекції присвячені чисельні роботи. В останні роки багато уваги приділяється вивченню особливостей патогенезу ГВ, у науковій літературі простежуються нові підходи до проблеми (Громашевська Л.Л., 2001, 2002, Андрейчин М.А., 2002, Вовк А.Д., 2002, Козько В.М., 2002). Сучасні дослідження пов’язані з вивченням біохімічних процесів, які відбуваються в єкстрацелюлярному матриксі при хронічних гепатитах. Одним з нових та перспективних напрямків розв’язання проблеми може бути визначення кількісних та якісних характеристик фібронектину (ФН), його зв’язку з факторами гуморального імунітету та можливостей використання означених показників у диференційній діагностиці гострих та хронічних форм ГВ.
Експериментальні та клінічні дослідження вказують на роль ФН у фізіології та патології печінки (Бабак О.Я., Малая Л.Т., 1990, Hsing C.H., Leu F.J., 1991, Jitoko M., Koide N., 1996). Дані про участь ФН у патогенезі вірусних гепатитів та, зокрема, ГВ часто неоднозначні і суперечливі, окрім того роль ФН багатогранна і не обмежується тільки підтримкою гемостазу та репарацією тканини печінки (Дуданова О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: клінічне значення ВІЛЬНОГО ТА ЗВ’ЯЗАНОГО з імунними комплексами фібронектину ПРИ Гострій та хронічній HBV-інфекції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок