Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕРВОВА АНОРЕКСІЯ (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ТЕРАПІЯ)

НЕРВОВА АНОРЕКСІЯ (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ТЕРАПІЯ)

Назва:
НЕРВОВА АНОРЕКСІЯ (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ТЕРАПІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
IСТИТУТ НЕВРОЛОГІI, ПСИХІАТРІІ ТА НАРКОЛОГІІ
АМН УКРАІНИ
КОВАЛЬОВА НАТАЛІЯ ВАЛЕНТИНІВНА
УДК: 616.89-008.441.42-07-08
НЕРВОВА АНОРЕКСІЯ
(КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ТЕРАПІЯ)
14.01.16 – психіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор Казакова Світлана Євгенієвна, завідувач кафедри психіатрії, наркології і медичної психології Луганського державного медичного університету МОЗ України.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук Бачеріков Андрій Миколаєвич, Інститут неврології психіатрії та наркології АМН України, керівник відділу невідкладної психіатрії та наркології.
Доктор медичних наук, професор Чабан Олег Сазонтович, Український науково-дослідний інститут соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, завідувач сектором пограничних станів та соматоформних розладів.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. Богомольця МОЗ України.
Захист дисертації відбудеться „12” квітня 2007 року о
10 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 64.566.01 при
Інституті неврології, психітарії та наркології АМН України за адресою: 61068, м. Харків, вул. акад. Павлова, 46.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України (61068 , м. Харків, вул. акад. Павлова, 46).
Автореферат розісланий “ 10 ” березня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Вченої Ради,
Кандидат медичних наук, с.н.с. Л.І. Дяченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нервова анорексія є тяжким захворюванням, яке не тільки ускладнює мікросоціальне функціонування і знижує якість життя, але при несприятливому перебігу може привести до летального виходу. Ця хвороба є часто зустрічаємою патологією, до того ж в останні десятиріччя відмічається зростання захворюваності на нервову анорексію. Протягом останніх 5-10 років спостерігається патоморфоз захворювання, який проявлятьєся у зростанні його тяжкості, а також у збільшенні частоти булімічних проявів (Keel et al., 1999). При цьому страждають на нервову анорексію переважно особи молодого вiку. Все вищевикладене засвідчує, що нервова анорексія має велике не тільки медичне, а й соціальне значення.
За даними різних авторів, частота нервової анорексії в загальній популяції складає від 0,25 до1,3%, а серед дівчат та жінок 10-24 років – від 9,1 до 18%. Особливо часто це захворювання проявляється у осіб жіночої статі (Дмітрієва Т.Н. 2001, Занозін А.В. 2000, Williams G.1997). Одначе й чоловiки також схильнi до даної патологii. Симптоми цього захворювання , найчастiше проявляються у осiб чоловiчої cтатi в останнi роки.Дані про те, в якому віці з’являються перші симптоми захворювання суперечні. Так, на думку деяких авторів, нервова анорексія на сучасному етапі почала розвиватися в більш ранньому віці, ніж у минулі роки, а саме до 15-16 років (Коркіна М.В., Лакосіна Н.Д., Лічко А.Е., 1995; Марилов В.В., Крисп А.Х., Бен-товім Д.І., 2000). Але є протилежна думка, згідно якої, навпаки, захворювання у сучасного покоління виникає в більш зрілому віці, ніж у поколінь 50-60 років – перші симптоми проявляються лише у тридцятирічних, таким чином вiковий дiапазон виникнення захворювання поширюється (Walsh B.T., Kahn C.B. 1997).
Незважаючи на те, що нервова анорексія є легко діагностованим у синдромальному аспекті захворюванням, у сучасних наукових дослідженнях відмічається неоднорідність цієї патології. В одних випадках розлад харчової поведінки перебігав сприятливо, в іншіх - злоякісно, відрізняється довготривалістю, частими рецидивами, між тим визнання нозологічної належності даного захворювання дуже важливо для вiрного підбору тактики терапевтичного втручання, прогнозування її перебігу (Коркіна М.В., Цивілько М.А, Карева М.А. 1993; Цивілько М.А., Дмітрієва Т.Н., Занозін А.В. 1999; Марілов В.В., Крисп А.Х., Бен-товім Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НЕРВОВА АНОРЕКСІЯ (КЛІНІКА, ДІАГНОСТИКА, ТЕРАПІЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок