Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РОЗЧИННИКА НА РЕАКЦІЙНУ ЗДАТНІСТЬ АЛІФАТИЧНИХ ПЕРОКСИКИСЛОТ

ВПЛИВ РОЗЧИННИКА НА РЕАКЦІЙНУ ЗДАТНІСТЬ АЛІФАТИЧНИХ ПЕРОКСИКИСЛОТ

Назва:
ВПЛИВ РОЗЧИННИКА НА РЕАКЦІЙНУ ЗДАТНІСТЬ АЛІФАТИЧНИХ ПЕРОКСИКИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ДЕРКАЧ ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 541.12.038.2+542.943.7+541.127
ВПЛИВ РОЗЧИННИКА НА РЕАКЦІЙНУ ЗДАТНІСТЬ АЛІФАТИЧНИХ ПЕРОКСИКИСЛОТ
02.00.04 – фізична хімія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної та колоїдної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат хімічних наук, доцент
дутка Володимир Степанович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії
Офіційні опоненти: - доктор хімічних наук, професор
НИКИПАНЧУК Михайло Васильович,
Національний університет “Львівська політехніка”
професор кафедри загальної хімії
- кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
МІДЯНА Галина Григорівна
Інститут фізико-органічної хімії ім. Л.М.Литвиненка
Національної академії наук України
керівник Відділення фізико-хімії горючих копалин
Захист дисертації відбудеться “_12_” _березня__2008 р. о _1600_ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6 хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий “_8__”__лютого_2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
З.М.Яремко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед великої кількості сполук, які містять активний кисень, чільне місце займають органічні пероксикислоти. На сьогодні вони знаходять успішне використання в ряді процесів. Пероксикислоти є ефективними окисниками, процеси окиснення за їх участю проходять в м’яких умовах. За допомогою пероксикислот можна отримувати ряд кисневмісних сполук, серед яких епоксиди, діацильні пероксиди, N-оксиди, сульфоксиди, сульфони. Ці продукти окиснення широко застосовуються у промисловості, багато з них є фізіологічно активними речовинами. Пероксикислоти застосовують для одержання ініціаторів радикальної полімеризації, вони ефективні як протимікробні і протигрибкові засоби. Такі характерні особливості дії пероксикислот, як стерео- і регіоселективність, можливість одержання продуктів окиснення з виходами, близькими до кількісних, роблять їх в багатьох випадках незамінними реагентами.
На даний час коло реакцій окиснення, які протікають з участю пероксикислот, включає сполуки різних класів. Пероксикислоти можуть реагувати як електрофіли з подвійними зв'язками та нуклеофільними групами, що містять атоми з вільними парами електронів, які легко поляризуються: сірку, азот, селен, фтор та інші. Окиснення третинного амінного азоту незмінно приводить до утворення N-оксидів, серед яких є відомі лікарські речовини, антиоксиданти, добавки до полімерних матеріалів та інші цінні продукти.
На сьогодні в літературі є небагато даних про реакційну здатність пероксикислот в різних розчинниках. Слід чекати, що здатність пероксикислот до гомолітичного розкладу —О—О— зв'язку та до електрофільних реакцій окиснення амінів, сірковмісних сполук буде значно залежати від середовища, в якому проводиться реакція. Систематичне та ґрунтовне вивчення процесів окиснення аліфатичними пероксикислотами сполук різних класів може суттєво поглибити знання про механізми цих реакцій та використати їх властивості у багатьох технологічних процесах. Незважаючи на значний інтерес, викликаний пероксикислотами та реакціями окиснення за їх участю, вплив розчинників на їх реакційну здатність далеко не вияснений. Квантово-хімічний розгляд реакцій окиснення пероксикислотами органічних сполук може уточнити механізми реакції електрофільного окиснення.
Таким чином, вивчення впливу розчинника на реакційну здатність аліфатичних пероксикислот є актуальною науковою задачею з практичним значенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ РОЗЧИННИКА НА РЕАКЦІЙНУ ЗДАТНІСТЬ АЛІФАТИЧНИХ ПЕРОКСИКИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок