Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональні фактори розвитку видавничо-поліграфічного комплексу

Регіональні фактори розвитку видавничо-поліграфічного комплексу

Назва:
Регіональні фактори розвитку видавничо-поліграфічного комплексу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Ужгородський національний університет
Пушак Галина Іванівна
УДК 332.146.2:[338.45:655]
Регіональні фактори розвитку
видавничо-поліграфічного комплексу
Спеціальність: 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки, обліку та аудиту у видавничо-поліграфічному комплексі Української академії друкарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Палига Євген Миколайович,
Українська академія друкарства МОН України,
завідувач кафедри економіки, обліку та аудиту у видавничо-поліграфічному комплексі.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Шевчук Любов Теодорівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу територіальних суспільних систем та просторового розвитку;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Никифорук Богдан Васильович,
ВАТ “Український науково-дослідний інститут спеціальних видів друку”, голова правління.
Захист відбудеться «30» травня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Народна, 3, ауд. 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий «25» квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Чубарь О.Г.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Національний видавничо-поліграфічний комплекс (ВПК), в якому відбулися істотні трансформаційні процеси, на сьогодні не забезпечує належних результатів господарювання. Частка створюваного ним валового внутрішнього продукту не перевищує одного відсотка, тоді як у провідних країнах світу він є одним з найбільш прибуткових та інвестиційно-привабливих.
Трансформаційні процеси в галузі не розв’язали завдань із забезпечення суспільства видавничою продукцією. На сьогодні державою не створені сприятливі умови для ефективного функціонування і розвитку ВПК, не сформовано механізми його адаптації до динамічних змін зовнішнього середовища.
Проблеми розвитку ВПК країни пов’язані, в першу чергу, з гранично низьким рівнем доходів значної частини населення, яка є основним споживачем видавничої продукції; відсутністю цілісної державної політики регулювання і підтримки ВПК; суперечністю нормативно-правових документів, що регулюють діяльність суб’єктів ВПК; відсутністю національних комплексних програм розвитку суміжних з поліграфією галузей, що забезпечують її розвиток; дискримінаційним митним регулюванням імпорту обладнання і супутніх матеріалів для поліграфічних підприємств, що не виготовляються в Україні; втручанням у формування бюджету поліграфічної галузі, відсутністю контролю за її фінансуванням.
Крім загальнодержавних, існує цілий ряд територіально-галузевих проблем розвитку ВПК, до яких слід віднести: зменшення обсягу видавничих замовлень; відтік видавничих замовлень на закордонну поліграфічну базу; скорочення обсягів виробництва вітчизняного поліграфічного обладнання і матеріалів; постійне збільшення витрат на виробництво друкованої продукції, зниження рентабельності і, в результаті, збитковість підприємств; моральний і фізичний знос основних фондів переважної більшості поліграфічних підприємств; відсутність єдиного стандарту книговидання.
Науково-прикладні аспекти розвитку регіональних економічних систем, складовою частиною яких є ВПК, розглядалися українськими дослідниками ще на початку і в середині ХХ ст. Ними займалися А. Ващенко, К. Воблий, А. Діброва, П. Першин, С. Рудницький та ін. Питанням регіональних чинників розвитку, ресурсного забезпечення територіальних економічних систем присвячені наукові праці таких українських вчених, як О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Регіональні фактори розвитку видавничо-поліграфічного комплексу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок