Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬЮРИДИЧНИХ ОСІБ

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬЮРИДИЧНИХ ОСІБ

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬЮРИДИЧНИХ ОСІБ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,81 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЗИМА ОЛЕКСАНДР ТАРАСОВИЧ
УДК 342.9
АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
ЮРИДИЧНИХ ОСІБ
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління;
адміністративне право і процес; фінансове право.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, професор Битяк Юрій Прокопович, завідувач кафедри адміністративного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, директор Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Академії правових наук України, член-кореспондент Академії правових наук України.
офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Голосніченко Іван Пантелійович, професор кафедри адміністративного права Київського національного університету культури і мистецтва, Заслужений юрист України;
кандидат юридичних наук, доцент Комзюк Анатолій Трохимович, професор кафедри адміністративного права і адміністративної діяльності ОВС Національного університету внутрішніх справ МВС України, м. Харків.
Провідна установа – Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, відділ проблем державного управління та адміністративного права, м. Київ.
Захист відбудеться “ 1 “ листопада 2001р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий “28” вересня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Битяк Ю.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Пріоритетним завданням держави Конституція України проголосила захист прав і свобод людини, з чим пов’язані значні зміни в соціально-політичному та економічному житті.
Відомо, що економічні, політичні, соціальні права людини можуть бути реалізовані нею як самостійно, так і через відповідні об’єднання громадян – в тому числі визнані юридичними особами, до яких чинне законодавство відносить політичні партії, громадські та релігійні організації. Також громадянин може бути власником або співвласником приватних та колективних підприємств, господарських товариств.
Кількість колективних утворень нині в Україні значно зросла, істотно змінилися і урізноманітнилися їх відносини з державою. Юридичні особи – одні з таких утворень. Вони є активними учасниками суспільного життя, виступають самостійними суб’єктами суспільних, в тому числі правових відносин. Держава, як організація політичної влади, здійснює через свої органи певний вплив на об’єкти управління. До числа таких об’єктів потрапляють і юридичні особи.
Суспільні відносини в сфері державного управління, учасниками яких є юридичні особи, в тій чи іншій мірі відносяться до предмету адміністративного права. Серед методів цього управління одну із значущих позицій займає державний примус, видом якого виступає адміністративна відповідальність юридичних осіб.
Питання адміністративної відповідальності юридичних осіб завжди були актуальними для адміністративно-правової науки, однак, за радянських часів, при існуванні планової економіки, фактично повного одержавлення власності та централізованого управління вони не мали такого великого практичного значення, як нині. В наш час, за умов, коли переважна більшість юридичних осіб не перебуває у прямій підпорядкованості державних органів, заснована не на державній формі власності, необхідність забезпечення державної дисципліни в різних сферах суспільного життя не відпала, а навпаки, значно загострилась. На такі обставини зверталась увага і в Рішенні Конституційного Суду України від 30.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬЮРИДИЧНИХ ОСІБ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок