Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАДАННЯ ТКАНИНАМ, ЩО МІСТЯТЬ ВОВНУ, М’ЯКОГО ГРИФУ

НАДАННЯ ТКАНИНАМ, ЩО МІСТЯТЬ ВОВНУ, М’ЯКОГО ГРИФУ

Назва:
НАДАННЯ ТКАНИНАМ, ЩО МІСТЯТЬ ВОВНУ, М’ЯКОГО ГРИФУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВЕНГЕР ОЛЕНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 677.027.6
НАДАННЯ ТКАНИНАМ, ЩО МІСТЯТЬ ВОВНУ, М’ЯКОГО ГРИФУ
05.18.19 - технологія текстильних матеріалів,
швейних і трикотажних виробів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському національному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Міщенко Ганна Володимирівна,
Херсонський національний технічний університет,
завідувач кафедри фізичної та неорганічної хімії.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Поліщук Степан Олександрович,
Херсонський національний технічний університет, професор кафедри технічної хімії та харчових технологій;
кандидат технічних наук, доцент Смеречинська Ніна Родіонівна,
Київський національний університет технологій та дизайну, доцент кафедри опоряджувального виробництва.
Захист відбудеться „_5_”_березня_2008р. об _1100_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.02 у Херсонському національному технічному університеті за адресою:
73008, м. Херсон – 8, Бериславське шосе, 24, корпус 1, ауд. 223.
Автореферат розісланий „_28_” _січня_2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Сумська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним з найважливіших процесів на стадії заключного опорядження тканин є процес надання їм м’якого грифу, який є особливо важливим для тканин, що містять вовну.
Поява жорсткого грифу тканин пов’язана з видаленням у процесах їх підготовки природних супутників волокон, зокрема жировосків. Причиною жорсткості тканин можуть бути також надлишок барвника на волокні, не видалений з поверхні надрукованої тканини загусник, полімерні речовини, що застосовуються на стадії заключної обробки тканин.
Щоб повернути тканинам пружність, еластичність, отримати на них блиск, зробити гладкими і приємними на дотик або провести цільову зміну грифу, тканини обробляють пом’якшувачами, в результаті чого вони набувають необхідних споживчих властивостей. У якості пом’якшувачів найчастіше використовують поверхнево-активні речовини (ПАР), ринок яких в останній час значно змінився.
Однак теоретичні засади щодо застосування того чи іншого пом’якшувача для тканин різного волокнистого складу відсутні. Взагалі пом’якшення тканин - це один з процесів опорядження, який до останнього часу знаходився поза увагою науковців. Більш того, споживач вимагає тканини із стійким ефектом пом’якшення, для одержання якого сьогодні є практично одна технологія – із застосуванням силіконових пом’якшувачів, які значно підвищують собівартість обробки тканин за рахунок високої вартості препаратів та енергоємності технології.
З огляду на зазначене та враховуючи загострення проблем з енергоносіями, вимоги до екологічної чистоти технологій, інтенсивний розвиток біотехнологій, актуальності набувають питання з розробки технологій заключного опорядження тканин із застосуванням ферментів, які є екологічно чистими, здійснюються при низьких температурах, не руйнують волокно. На сьогодні ці технології використовуються головним чином при підготовці тканин. Рекомендації щодо використання ферментів у інших процесах значно обмежені, хоча відомо, що завдяки властивостям ферментів, численні операції оздоблення тканин можуть бути переведені на біотехнології.
Актуальність теми визначається необхідністю підвищення якості текстильних матеріалів за рахунок надання останнім м’якого грифу за новими складами і технологіями, що забезпечують стійкість наданого ефекту, є енергозберігаючими, не ускладнюють екологічну ситуацію і зберігають міцність волокна.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконувалась у Херсонському національному технічному університеті відповідно пріоритетному напрямку розвитку науки і техніки, а саме “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” в рамках науково-дослідної роботи „Теоретичні дослідження фізико-хімічних основ отримання і застосування препаратів на основі водорозчинних полімерів для обробки текстильних матеріалів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАДАННЯ ТКАНИНАМ, ЩО МІСТЯТЬ ВОВНУ, М’ЯКОГО ГРИФУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок