Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНГЛІЙСЬКІ ПРИКМЕТНИКИ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ (ПАРАДИГМАТИЧНИЙ ТА СИНТАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ)

АНГЛІЙСЬКІ ПРИКМЕТНИКИ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ (ПАРАДИГМАТИЧНИЙ ТА СИНТАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ)

Назва:
АНГЛІЙСЬКІ ПРИКМЕТНИКИ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ (ПАРАДИГМАТИЧНИЙ ТА СИНТАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,73 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
БАБЕНКО МАРИНА ЮРІЇВНА
УДК 81’37=111:81’367.623
АНГЛІЙСЬКІ ПРИКМЕТНИКИ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ
(ПАРАДИГМАТИЧНИЙ ТА СИНТАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат філологічних наук, доцент
Дмитренко Вікторія Опанасівна, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, кафедра англійської філології, доцент |
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Омельченко Лариса Федорівна, Київський національний лінгвістичний університет, кафедра граматики та історії англійської мови, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Архелюк Валентина Валентинівна, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра англійської мови для неспеціальних факультетів, доцент
Провідна установа | Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, кафедра лексикології та стилістики англійської мови, Міністерство освіти і науки України |
Захист відбудеться “_22_” _квітня_______ 2004 року о _14.00---годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 7-75).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Автореферат розісланий “_19_ “__березня_______2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному рівні розвитку мовознавства, коли загальнотеоретичні основи семантичного аналізу вже досить розроблені, необхідним є дослідження окремих груп мовних одиниць з використанням антропоцентричних парадигм, що забезпечує більш глибоке розуміння закономірностей мовної системи і відбитку її в мовній картині світу. Сучасні дослідження багатоаспектні, вони розглядають і враховують взаємовідношення і взаємодії різних факторів, як власне мовних, так і екстралінгвальних, співвідношення концептуальної і мовної картин світу (Ю.Д. Апресян, С.Г. Воркачов, О.А. Корнілов, О.С. Кубрякова, В.Я. Мізецька, В.І. Постовалова, Н.І. Сукаленко). У зв'язку з розробкою зазначених проблем у лінгвістиці виникла необхідність розгляду і вирішення питання про способи прояву дії “людського фактора” в мові, про вираження ним предметної і духовної сфер.
Вибір англійських прикметників волевиявлення як об'єкта вивчення не є випадковим, оскільки ця група ще не зазнала спеціального дослідження, всебічного семантичного аналізу, спрямованого на виявлення їх системних властивостей, особливостей відображення дії “людського фактора” в мові. Вона становить значний інтерес і різноманітністю своєї семантики.
Прикметники неодноразово піддавалися лінгвістичному аналізу в роботах багатьох вітчизняних і зарубіжних дослідників, при цьому вони вивчалися як клас означальних слів (М.І. Акодес, О.Д. і Д.І. Арбатські, О.В. Афанасьєва, О.М. Вольф, З.А. Харитончик, П.В. Царьов, Г.М. Шипіцина, А.М. Шрамм, J.M.G. Aarts, D. Bolinger, R.M.W. Dixon, A.A. Farsi, J.A.W. Kamp, W. Motsch, F. Neubauer), аналізувалися окремі групи прикметників (В.В. Архелюк, Т. Венкель, Н.В. Вишивана, Р.І. Дудок, М.А. Кирилюк, Т.Б. Козак, Л.Ф. Когут, М.Ф. Лукін, Т.Г. Малік, Р. Мельник, Т.І. Нестерова, О.Д. Огуй та С.М. Бобрун, Л.А. Пашко, В.П. Полковський, С.В. Постникова, Н.О. Райхерт, О.М. Солоненко, Л.В. Цвяк). Однак не вироблені єдині критерії для визначення складу класу прикметників, не існує і єдиної класифікації прикметників. Лінгвісти і лінгвістичні школи обирають різні критерії вибору основного принципу класифікації прикметників. Результатом відсутності єдності у доборі критеріїв стало те, що межі цього класу лексики окреслені по-різному. Головна складність у вивченні класу прикметників, на думку З.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АНГЛІЙСЬКІ ПРИКМЕТНИКИ ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ (ПАРАДИГМАТИЧНИЙ ТА СИНТАГМАТИЧНИЙ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок