Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РОЗСОЛІВ І МІНЕРАЛІВ В АГРОЕКОСИСТЕМАХ

НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РОЗСОЛІВ І МІНЕРАЛІВ В АГРОЕКОСИСТЕМАХ

Назва:
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РОЗСОЛІВ І МІНЕРАЛІВ В АГРОЕКОСИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,07 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
ПИСАРЕНКО Павло Вікторович
УДК 631.151.6
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РОЗСОЛІВ
І МІНЕРАЛІВ В АГРОЕКОСИСТЕМАХ
03.00.16 — екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ — 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Полтавській лабораторії бішофіту Інституту агроекології та біотехнології УААН
Науковий консультант: доктор біологічних наук, професор, академік УААН
ПАТИКА Володимир Пилипович,
Інститут агроекології та біотехнології УААН,
директор
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
член-кореспондент УААН
БУДЬОННИЙ Юрій Васильович,
Харківський державний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва, завідувач кафедри землеробства
доктор біологічних наук, професор
ГОЛОВКО Ераст Анатолійович
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка,
завідувач відділу алелопатії
доктор сільськогосподарських наук, професор
ЯКУНІН Олексій Панасович,
Інститут зернового господарства УААН,
головний науковий співробітник відділу технології вирощування кукурудзи
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
м. Біла Церква
Захист відбудеться 14 жовтня 2003 р. о ___13___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 Інституту агроекології та біотехнології УААН за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту агроекології та біотехнології УААН за адресою: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий “ 12 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Г.В. Заякіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досвід розвинених країн світу показує, що попередити можливі негативні наслідки застосування засобів хімізації у сільському господарстві можна лише за умов здійснення фундаментальних досліджень альтернативних заходів і розробці на цій основі нових біологічних технологій. На сучасному рівні розвитку аграрного виробництва основним має бути не спостереження і констатація фактів погіршення стану довкілля у результаті застосування агрохімікатів, а запобігання можливих негативних наслідків проведенням науково-обґрунтованої екологічної технології, в основі якої лежить система екологічної безпеки довкілля і здоров’я людей.
Якщо ще десять років тому проблеми біологізації сільськогосподарського виробництва розглядалися переважно з позицій безпечного і навіть обмежуючого використання, насамперед, засобів хімізації, то в сучасних умовах біологізація землеробства, технологій і технологічних процесів є чи не єдиним заходом, який може стримати подальше зниження родючості ґрунтів, стабілізувати виробничі системи, зменшити залежність від техногенних факторів і таким чином підвищити конкурентоспроможність сільськогосподарського виробництва на внутрішньому та зовнішньому ринках продовольства. Таким чином, для забезпечення сталого розвитку сучасних аграрних виробничих систем різних форм власності в умовах перехідного періоду і використання в обмежених обсягах хіміко-техногенних ресурсів виникає проблема їхньої часткової заміни альтернативними маловитратними заходами, що базуються на природних процесах самовідновлення.
Одним із таких екологобезпечних і ресурсозберігаючих елементів функціонування та сталого розвитку агроекосистем є природні розсоли і мінерали, обсяг видобутку яких може задовольнити потреби землеробства.
Аналіз та узагальнення наукових даних літературного пошуку дали змогу зробити висновок про те, що започаткований нами науковий напрям по використанню природних розчинів і мінералів у сільськогосподарському виробництві, зокрема, землеробстві, не тільки мало вивчений, але і взагалі не дослід-жувався. Зокрема, відомо про використання солоної води озера Сиваш для боротьби з повитицею європейською на насіннєвих посівах люцерни; застосування морської води з метою контролю фітосанітарного стану плодовоягідних культур та оптимізації кореневого живлення сільськогосподарських культур за рахунок забезпечення їх макро- та мікроелементами, а також створення штучних розсолів для використання їх у сільськогосподарському виробництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РОЗСОЛІВ І МІНЕРАЛІВ В АГРОЕКОСИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок