Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ГІПЕРТРОФІЄЮ ПІДНЕБІННИХ МИГДАЛИКІВ

Загрузка...

ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ГІПЕРТРОФІЄЮ ПІДНЕБІННИХ МИГДАЛИКІВ / сторінка 2

Назва:
ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ГІПЕРТРОФІЄЮ ПІДНЕБІННИХ МИГДАЛИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
a.,1998).
У зв'язку із викладеним вище, особливої актуальності на сучасному етапі набувають розробки, скеровані на виправдання доцільності тонзилотомії за умов створення методів поопераційного лікування, які нейтралізують чи зменшують ризик розвитку імунологічної недостатності у дітей у поопераційному періоді. Теоретичні передумови для створення таких технологій наявні на даний час, зокрема, в результаті отриманих нових даних стосовно мукозного імунітета та появі імунокоректорів із гістогенетичними модулюючими характеристиками (Г.Н.Дранник та співавт.,1994; О.Ф.Мельников, С.А.Лакіза, 1997).
Зв'язок теми із планом наукових робіт установи.
Дисертаційна робота є фрагментом НДР дитячого відділення Інститута отолорингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України “Клініко-імунологічне обгрунтування оперативного лікування гіпертрофічнозмінених утворень лімфо-глоткового кільця” № держреестрації 0198V007518. Основні клінічні спостереження і лабораторні дослідження виконані в дитячому відділенні (зав. – д.м.н.,проф. Г.Е.Тімен) і лабораторії патофізіології та імунології Інститута отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України (зав. – д.м.н., проф. О.Ф.Мельников).
Мета дослідження: розробка простої технології функціональної реабілітації піднебінних мигдаликів після тонзилотомії у дітей.
Для досягнення поставленої мети вирішували наступні задачі:–
вивчити клініко-імунологічний стан дітей із гіпертрофією піднебінних мигдаликів;–
в умовах експерименту та в клініці визначити вплив тонзилотомії на формування локальних та системних імунологічних реакцій;–
провести експериментально-аналітичний відбір оптимальних препаратів для імунореабілітації за даними тестування in vitro;–
апробувати спосіб імунореабілітації після тонзилотомії у дітей та дати клінічну оцінку її ефективності;–
дослідити імунологічний статус у дітей після тонзилотомії та застосування локально-системної імунореабілітації.
Наукова новизна результатів роботи.
Вперше показано, що гіпертрофія піднебінних мигдаликів у дітей не є патологічним станом запального характеру.
Визначено, що клітини гіпертрофованих піднебінних мигдаликів дітей, на відміну від клітин мигдаликів при хронічному тонзиліті, володіють вираженою цитокіновою реакцією на поліклональний активатор.
Стан факторів системного імунітета при гіпертрофії піднебінних мигдаликів за загальними показниками не відрізняється від таких у практично здорових дітей. Поряд із цим, у крові дітей із гіпертрофією піднебінних мигдаликів виявлено підвищення рівнів клітинної сенсибілізації та вміст антитіл до деяких мікробних антигенів.
Встановлено, що після тонзилотомії у дітей продовж раннього поопераційного періода (до 30 днів) спостерігається зниження місцевого гуморального імунітету, збільшення вмісту прозапального IgG та малоефективної мономерної форми sIgA.
В експерименті доведено, що тканина мигдаликів після тонзилотомії знаходиться в гіпофункціональному стані. Зрошення раневих поверхонь сумішшю дибазола та вітаміна С стимулює лімфоідні та епітеліальні клітини in vitro.
На рівні винаходу розроблений і апробований новий спосіб локальної імунореабілітації дітей після тонзилотомії із використанням лікарської суміші дибазолу та аскорбінової кислоти. Підтверджена висока клінічна і імунореабілітаційна ефективність запропонованого способу.
Практичне значення результатів роботи.
Запропонован спосіб відновної імуномодуляції після тонзилотомії, що полягає у зрошенні раневої поверхні і слизової оболонки ротоглотки впродовж 3-4 днів 3 рази на добу сумішшю препаратів дибазолу в концентрації 0,01% розчину із вмістом аскорбінової кислоти 70 мкМ/л. Розроблений спосіб імунокорекції може використовуватись також при інших хірургічних втручаннях, що супроводжуються ушкодженням слизової оболонки, котра контактує із оточуючим середовищем. Простота використання і економічність запропонованого метода робить його доступним практично для всіх медичних установ.
Визначені методи імунологічного тестування локального і системного характеру, котрі мають діагностичне та прогностичне значення, що можуть застосовуватись службами клінічної імунології.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТАКТИКА ЛІКУВАННЯ ДІТЕЙ З ГІПЕРТРОФІЄЮ ПІДНЕБІННИХ МИГДАЛИКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок